Resultater»

 

Anita Nilsen har overtatt som webmaster.

Resultatene sendes til: lpnres@online.no

 

 

Nordisk mesterskap Norge, Lillestrøm 16.-17.11

Kl. Elite, 28 startende, 18 med 1 pr, Dommere:

Carina Barthel SWE, Pirkko Bellaoui FIN, Palle Bergsø DAN, Erik Brenden NOR

1 Jessica Svanljung/Tending Knight (BC), FIN 288,5
2 Oili Huotari/Tending Occult (BC), FIN 282
3 Line Fatland Frøystad/Harry-Pepper (BC), NOR 278,5
4 Tarja Melakari/Tending Jetblack (BC), FIN 273,5
5 Louisa Wibroe/Saunajaakon I Love You (BC), DEN 271,25
6 Carin Bengtsson/Vallhunden Lyxa (BC), SWE 270,25
7 Christa Enqvist-Pukkila/Tending Able Tiger (BC), FIN 269,5
7 Aina Fatland Røyne/Kyile (BC), NOR 269,5
9 Elenor Edberg/Hexgårdens Mexx (BC), SWE 268
10 Nina Manner/Tending Hotspur (BC), FIN 265
11 Lena Löfroth/Gränsvallerens Sheger (BC), SWE Reserv. 264,25
12 Helena Lindholm/Sörgoldens Picknick (Golden Retr.), SWE 264
13 Grete Thon/Chess (BC), NOR 263
14 Katja Kiviaho/Tending Airborne (BC), FIN 262,25
15 Monica R. Wickström/Kronvallaren Malte (BC), NOR 262
16 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) NOR 261,5
17 Satu Taskinen/Tending Yep (BC), FIN Reserv. 259,25
18 Vinni Bou Jensen/Fuglsang`s Elton Shadow (BC), DEN 257,75
19 Karin Fischer Kristiansson/Vallhunden Qlura (BC), SWE 254
20 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC), NOR Reserv. 250,75
21 Diana Samuelsson/Tazzehagens Tazz (BC), SWE 249,5
22 Maria Brandel-Hagström/Vallmyra Ylle (Working Kelpie), SWE 239,75
23 Birgitte Bruel/Tiger (BC), DEN 223,75
24 Øivind Johansen/Tonedo's Supreme Luce (BC), NOR 202
25 Gitte Lind Olsen/Gjeruøff Love Me Tender (BC), DEN 201,75
26 Hanne Høedt-Rasmusesen/Colored Melody`s All I Wanted (Austr. Shep.), DEN 185,75
27 Kari Mølmer/Mik (BC), DEN 160,75
28 Bente Sørensen/Min Bedste Venn Hallie (BC), DEN Trukket

 

 

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. Elite, 20 startende, 10 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen


1 Gørill Nordve/Tending Knockout "Knox" (BC) 298
2 Grete Thon/Chess (BC) 296,5
3 Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC) 292,5
4 Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC) 281
5

Marianne Jacobsen Hagen/Hugo (BC)

280
6 Jorunn Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retr.) 276,5
6 Marianne Foss/Mira (BC) 276,5
8 Rikke Svele/Netti (Belgisk Fårehund Malinois) 275,5
9 Anniken Sol Rekstadvik/Flip's Ben (BC) 263,5
10 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 256,5
11 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 255
12 Solveig Markussen/Eira (BC) 247
13 Liv McDowell/Kelliegårdens Evita (BC) 235
14 Hilde Skjoldal/Woodshine’s Inis In Sky (Belgisk Fårehund Tervueren) 234
15 Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC) 233
16 Mona Strømdal/Poecilia's Imperial Fantasy (JRT) 229
17 Merethe Gravdal/Tessa (BC) 223,5
18 Lotte Nordli/Cirka (Belgisk Fårehund Tervueren) 219
19 Janita Marolia/Astra Lynx (BC) 177
20 Renate Lund/Vassruggens Ålga Mildur (Golden Retr.) Brutt

 

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 3, 16 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen

1 Line Bu Nilsen/Blacktorns Million Dollar Baby (Aussie) 304
2 Kristin Gudem/Haste (BC) 297,5
3 Maren Teien/Keen Kiter (BC) 285,5
4
5
6

 

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 2, 21 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen

1 Elisabeth Røysland/Echuca Dynamite Delinqent Tengel (Collie Langhår) 171
2 Kristin Hansen/Minnie (Blandingshund) 167
3 Karina Lenes/Akillies (BC) 166,5
4
5
6

 

Tønsberg Hundeklubb 2-3.11
Kl. 1, 20 startende, 8 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland/Trond Morten Teigen

1 Lotte Nordli/Nesbakkens Blink (BC) 188
2 Anne Kathrine Haldorsen/Copy (Golden Retriever) 183
3 Anne Cathrine Stange/Skogsjentas Auntie Brownie (Aussie) 182
4
5
6
7
8

 

 

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Anne-Marit Traaholt

1 Antonio Reynoso Lanes Grundvig/Fak’s Never Say Never (Labrador Retr.) 266,5
2 Gørill Nordve/Tending Knockout (BC) 264,5
3 Hege Andersen/Sindregardens Shankly T (BC) 252
3 Jorunn Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retriver) 252

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 3, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen
1 Ann-Karin Isaksen/Spar Ess (BC) 295,5

 

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 2, ? startende, 6 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen

1 Hege Lindahl/Get Weiler’s Go Jenta (BC) 182
2 Solveig Bjørnstad/Allitzo Model Behavior By Valentino (Flatcoated Retriver) 169
3 Elise Lyftingsmo/Allitzo Unforgettable Love (Flatcoated Retriever) 165,5
4 Lillian Brenden/Tending Starlike (BC) 162,5
5 Mai-Kristin Nicolaysen/Stagedive’s Marilyn Monroe (Boxer) 162
6 Kristin Hansen/Minnie (Blandingshund) 161

 

Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb 19.10
Kl. 1, ? startende, 8 med 1 pr, Dommer: Rune Bjerkelund

1 Solgunn Roarsen/High Working B C Mexico (BC) 190,5
1 Kari Anne Lier Hansen/Conover’s Arraks Ida (Labrador Retriever) 190,5
3 Jannike Hansen/High Working B C Keighley (BC) 189,5
4 Vivvi Ann Sneve/Milas Hepp (BC) 185
5 Rikke Bergh/Jaydean Nordic Blizzard (BC) 175
6 Kirsti Thorvaldsen/Apoletano’s Lille Love (Berner Sennen) 169
7 Kristin Lundin Lauritzen/Sund Stamm’s Handmade Hazard (Eurasier) 162


 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. Elite, 14 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Trond Teigen

1 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 294
2 Hanne Brubak/Weemtroppens Wi-Fi (Schäferhund) 276,5
3 Hege Lindahl/Torpvallarens`s Juni (BC) 267
4 Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC) 262,5
5 Trine Røykaas/Luke (BC) 254
6 Nina Maria Andersen/Snuppa (BC) 214
7 Jon S. Johannessen/Brakeless Ferocious Frezia (Belgisk Fårehund Malinois) 212
8 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 209
9 Hilde Skjoldal/Woodshine’s Inis In Sky (Belgisk Fårehund Tervueren) 207
10 Berit Svenningsen/Stjernglimtens Razer (Golden Retr.) 206,5
11 Camilla Lyng Låche/Molly (Blandingshund) 204,5
12 Karin Hansen/Stjärnglimtens Quinzie (Golden Retr.) 199
13 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Fancy (Rottweiler) 164,5
14 Lene Berntsen/Vance Rokcy The Black For (Mittelspitz) 156

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 3, 16 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Ann-Karin Isaksen/Spar Ess (BC) 292,5
2 Sissel Witn Schultz/Seamist Satin Ice (Collie Langhår) 277

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 2, 19 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Jon Egil Fiksdal

1 Hege Lindahl/Get Weiler`s Og Jenta (BC) 166
2 Lene Kleven/Flipperns Cash (BC) 160,5

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 12.10
Kl. 1, 28? startende, 7 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Lillian Brenden/Tending Starlike (BC) 194
2 Inger Marie Buer/Tomthult`s Opal Viking (Golden Retr.) 191
3 Elisabeth Isaksen/Get Weiler`s Freidig (BC)        185,5
4 Maria Syltbø Opstad/Smællen Byssan Lull (Rotweiler) 177
5 Ranveig Westby/Faveros Iherdige Izzy (BC) 170,5
6 Morten Krogstad/Kvikk (Blandingshund) 169
7 Anne Lin Høitomt/Smira Av Alvedans (Islandsk Fårehund) 160

 


Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. Elite, 6 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

1 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 295
1 Anniken Sol Rekstadvik/Flip's Ben (BC) 295
3 Siv Omholt/Baily (BC) 278
4 Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac (BC) 267,5
5 Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC) 267,5


Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 3, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

 

Kragerø Hundeklubb 29.9
Kl. 1, 8 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

1 Kari Gro Bangvoll/Jardy La Cense Du Balmelok (Bouvier) 187,5
2 Hans Kristian Halmrast/Aussie Gårdens Unfinished Tale (Australien Sheperd) 181,5
3 Aud Veslemøy Lindtveitstranna/Michalm`s Ebonita (Hvit gjeterhund) 180
4 Hanne Lotte Kalnæs/Waagbull`s Diamond (Staffordshire Bull Terrier) 178,5
5 Merete Roba Bakko/Diwalina`s Black Diamond Chica (Stor Puddel) 172
6 Maria Åmo Jerstad/Ronja (Blandingshund) 170,5

 


Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal
1 Monika Kvernberg/Målli (BC)    271
2 Jeanette Lønsethagen/Indregårdens Diva (Golden Retr.) 253,5
3 Nina Beate Vold/Mi-Mios Madrugada (Engelsk Springer Spaniel) 249
4

Linn Thevik/DKV 11 Limp-Bizkit (Australian Kelpie)

239,5
5 Camilla Kvernberg/Spot (BC) 185,5

 

Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

 

Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal


Eide og Fræna Hundeklubb 29.9
Kl. 1, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: John Eigil Fiksdal

1 Nina Beate Voll/Brynje Cassiopeia (Flat Coated Retr.) 170,5


 

Färgelanda BHK 28.9
Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrèn

1 Rolf Johansson/Thilwhils Fidji (Hovawart) 283
2 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 265,5
3 Bo Isaksson/Eyemarkers Snowie (BC) 249

 

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. Elite, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Synnøve S. Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (Golden Retr.) 278
2 Siwi Endresen/Zuki (Belgisk Fårehund Malinois) 254
3 Urd Aadnanes/El`mambee`s Hugo Boss (Storpuddel) 232,5
4 Kari Ann Reistad/Gina (Belgisk Fårehund Malinois) 230,5
5 Anne Selland/Bøves Bingos I like chipsy (Australsk Kelpie) 204
6 Torbjørg Breistein/Børve Bingo’s Isy Topsy (BC) 200,5
7 Marianne Eloïse Williams/Kronvallaren Kry (BC) 141
8 Anne Turid Oftedal/Sheltibos Black Morning (Shetland Sheepdog) Disk.

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 3, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Ida Anette Norheim/El-Sjoko (Cocker Spaniel) 259,5

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 2, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Siv Marit S. Tho/Molineux Twist (Mellompuddel) 168,5

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 28.9
Kl. 1, 4 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Kjellaug Selaas/Myrullens Ludvig (BC) 195
2 Ida Gudmundstad Horn/Myrullens Lykke (BC) 180
3 Cathrin Ovedal Landsvik/Searover Pax Theoden (Labrador Retr.) 166

 

 

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. Elite, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Elisabeth Isaksen/Torpvallarens August (BC) 257,5
2 Jorunn Ludviksen/Doublebugg (Golden Retr.) 220,5
3 Nina Wisnes/Schäfermarkens`s Birka (Schäferhund Normalhår) 209
4 Siv Heidi Hamsund/Ryeng`s Dark Lady (Stor Puddel) 208
5 Jon S. Johannessen/Brakeless Ferocious Frezia (Belgisk Fårehund Malinois) 197
6 Marit Winge/Work of Tims`s Miss Molly (Flat Coated Retr.) 180,5
7 Helene Berglund/Fantins Whinny (Eng. Springer Spaniel) 177,5
8 Helge Holmin/Kahill`s Man In The Mirror (Eng. Springer Spaniel) 101,5

 

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. 3, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Kristin Gudem/Myrullen's Lazy Haste (BC) 276

 

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. 2, 13 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Unni Karin Berge/Synnfjell's Blushing Frida By Bilu (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 166
1 Hege Lunde/Nyhusgårdens Simply Red (Jack Russell Terrier) 166
1 Marta Andersen/Freia (Blandingshund) 166

 

Asker Hundeklubb 22.9
Kl. 1, 18 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Arild Berntsen


1 Nina Berg/Shining Mrs. Kleo (Stor Puddel) 178,5
2 Tone Espelin/Olga (Labrador Retriever) 176
3 Kari Thorsrud/Little Fairytale Av New Thinking (Australian Shepherd) 168,5
4 Anita Fjeld/Snuppa (BC) 166
5 Lise Fredriksen/Searover All In Millwall (Labrador Retriever) 165,5
6 Maria Haugen/Nakkarra Opsis (Australian Kelpie) 165

 

 

Norsk Retrieverklubb avd. Østfold 22.9

Kl. Elite, 14 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Rune Bjerkelund

1 Katariina Kainulaine/Tending Kickstart FI EE T (Bearded Collie) 289
2 Therese Åberg/Tendin Highflyer (BC) 270,5
3 Anniken Sol Rekstadvik/Flip's Ben (BC) Lydighetschampion 268
4 Mari Leiviskä/Tending Intense (BC) 255,5
5 Hege Lindahl/Torpvallarens`s Juni (BC) 214
6 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 191,5
7 Riikka Pulliainen/Hulahula Ainokainen (Mittelspitz) 188,5
8 Åse Marie Nilsen/Doubleuse Lind Surfin B (Golden Retr.) 165
9 Riikka Pulliainen/Damirazin Ehta Ruudinkeks (Mittelspitz) 167,5
10 Nina Maria Andersen/Snuppa (BC) 165
11 Nina Basma/Kronvallaren Glöd (BC) 0
12 Anne-Marit Traaholt/Knertebo´s Fancy (Rottweiler) 0
13 Lise-Lotte Gundersen/Catchio`s Blue Shadow (Cocker Spaniel) 0
14 Tone Merete Berg/Doubleuse Scare Copper (Golden Retr.) 0

 

Norsk Retrieverklubb avd. Østfold 22.9

Kl. 2, 7 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Rune Bjerkelund

1 Ingrid Solheim/Centa (BC) 167
2 Ann-Cathrine Andersen/Seamist On Ice (Collie Langhår) 160

 

Sør-Rogaland Brukshundklubb 22.9

Kl. Elite, 8 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Line F. Frøystad/Henry (BC) 296,5
2 Aina Fatland Røine/Kylie (BC) 296
3 Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC) 286
4 Kari Aspøy/Somalis Iggy- Pop (BC) 271
5 Synne Meling Nåmdal/Peik (?) 245,5
6 Urd Aadnanes/El`mambee`s Hugo Boss (Storpuddel) 240,5
7

Anne-Turid Oftedal/Trico (Shetland Sheepdog)

211
8 Marianne Eloïse O./Kry (BC) 176

 

Sør-Rogaland Brukshundklubb 22.9

Kl. 3, 8 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Katinkia Moberg/Bamse (Blandingshund) 271,5
2 Else Kristin Svendsen/Linnie (BC) 269
3 Kari Ommedal/Vinur (Islandsk Fårehund) 258,5

 

Sør-Rogaland Brukshundklubb 22.9

Kl. 2, 0 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

 

Sør-Rogaland Brukshundklubb 22.9

Kl. 1, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland
1 Marianne Ommundsen/Vilja (BC) 189

 

 

Norsk Retrieverklubb avd. Østfold 21.9

Kl. 3, 10 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Laila Johannessen/Ringmaster Late Less (Golden Retr.) 277
2 Linda Karlsen/Kjæråsen Zelda (BC) 273
3 Anne Cecillie Andersen/Smutic`s Go To Gate (Golden Retr.) 257

 

Norsk Retrieverklubb avd. Østfold 21.9

Kl. 1, 17 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Rune Bjerkelund

1 Susanne Ludvigsen/Doubleuse Eyeore (Golden Retr.) 174,5
2 Linda Marie Solberg/Millie (Labrador Retr.) 161,5


 

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 21.9
Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1

Marianne Jacobsen Hagen/Hugo (BC)

297,5
2 Anniken Sol/Flip's Ben (BC) 279
3 Anita Mandt Bartholsen/Mingus (Blandingshund) 240,5
4 Anita Mandt Bartholsen/Deepeyes Seduced By Its Power II (Austr.Kelpie) 207

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 21.9
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 21.9
Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 21.9
Kl. 1, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård


NKK Rogaland, Stavanger 15.09
Kl. Elite, 24 startende, 10 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen

1 Hege S. Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC) 298
2 Line F. Frøystad/Harry-Pepper (BC) 295,5
3 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 290
4 Aina Fatland Røine/Kylie (BC) 285,5
5 Grete Thon/Chess (BC) 284,5
6 Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC) 284
7 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 276
8 Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac (BC) 264,5
9 Eva Trasti/Lord (BC) 260,5
10 Torbjørg Breistein/Børve Bingo’s Isy Topsy (BC) 256,5
11 Synnøve S. Matre/ Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 251
12 Siv Svendsen/Vips (BC) 250,5
13 Synne Meling Nåmdal/Peik (Blandingshund) 248
14 Anniken Rekstadvik/Flip's Ben (BC) 245,5
15 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) 242,5
16 Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC) 239
16 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 239
18 Gørill Nordve/Tending Knockout "Knox" (BC) 238
19 Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC) 218,5
20 Kari Aspøy/Somalis Iggy- Pop (BC) 212,5
21 Judith Beate Stenehjem/Hotnspicy That's The One (BC) 207,5
22 Helena Stokka/Kronvallaren Omega (BC) 198,5
23 Elin Gjersdal/Cindy (Blandingshund) 188
24 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) ikke møtt

 

Dalana Hk 1.Sept

Dommer:Ann Christin Sjøtun

 

Lp1, 1m/1.premie

 

1.pl Vilja og Marianne Osmundsen Bø 175,5 p.

 

Lp2, 3m/1.premie

 

1.pl Sukkertoppen`s Enough Cindy og Christian Roxman 170 p.
2.pl Diezel og Therese Bowits Havsø 168 p.
3.pl Sukkertoppen`s Kim (Odin) og Peggy Svanes 167,5 p.
 
Lp3, 2 m/1.premie
 
1.pl Linni og Else Kristin Svendsen 261 p.
2.pl Dixie og Marit Rasmussen Anfinnsen 259 p.
 
Lp-Elite, 2 m/1.premie
 
1.pl Omega og Helene Stokka 274,5 p.
2.pl Lufaliva`s Chip Foose og Gudrun T Rystad 265,5 p.
3.pl Somollis Iggy-Pop og Kari Aspøy 227,5 p.
4.pl Peik og Synne Meling Nåmdal 164,5 p.
 

 

Stovner Hk 1.Sept

Dommere alle klasser:A.Berntsen/E.Brenden

 

Lp1,15 møtt, 6 m/1.premie


1.pl Mette Kindlistuen/Kronsæters Anette. 183
2.pl Kristin Hansen/Minnie. 174
3.pl Lorange Edseth /Ivo Caprino. 171,5
4.pl Bente Davidsen /Akersborg Born in Drammen. 164,5
5.pl Fod?/Fanny. 163,5
6.pl Benedic Jonsebråten/Dynnastuens Crazy Fiona. 162

 

Lp2,Ingen m/1.premie

 

Lp3,7 møtt,2 m/1.premie

 

1.pl Cathrine Christiansen/Izgaras Calle. 261
2.pl Kari Cecilie Hagen /Pepperjacks Adriana. 259

 

Lp-Elite,20 påm,4 m/1.premie

 

1.pl Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus.   282.5
2.pl Gøril Nordve/Lucky. 271
3.pl Tove Carlsen/Kruttlappen Ask 263,5
4.pl Solgunn Roarsen /Pluto.  257
5.pl Hege Andersen /Sindregårdens Shankly 253
6.pl Emilie Prytz/Nicie. 243,5
7.pl ViviAnn Sneve /Aracnoforums FaboFerares. 242,5
8.pl Berit Svenningsen /Stjernglimtens Razer. 232,5
9.pl Gøril Nordve/Tending Knockout. 231
10.pl Hilde Hov/Tromhults Dione. 228,5
11.pl Hege Lindahl /Torpvallarens Juni. 228,5
12.pl Trine Røykaas/Luke. 206
13.pl Toril Sletner/I-Lexie av Lisgård. 205.5
14.pl Marit Winge /Work of time Miss Molly. 205
15.pl Ann Kristin Moen /Borderbys Cosy Cascada. 197
16.pl Irene Engen /Brakeless Fierce Force. 194,5
17.pl Helene Berglund /FantinsWhinny 187
18.pl Kim Andre Pedersen /Kiss. 171
19.pl Lene Berntsen /Vance Rokcy The Black For 159
20.pl Nina Marie Andersen /Snuppa. 133

 

Ølen Etne Vindafjord Hk 29.Aug

 

Dommer alle klasser:Elin Dahl

 

Kl 1,7 møtt,4 med 1.premie

1

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

195.0

2

Siv Marit S Tho

Molineux Twist     

178.0

3

Marthe Sjølyst

Lindjax Introducing Action

168.0

4

Ida Gudmundstad Horn

Myrullens Lykke

161.0

 

Kl 2,2 møtt,1 med 1.premie


1

Marianne Gjøvåg

Fagayas Chanel Von

181.0

2

Astrid W Ellefsen

Rugdelias Rzm Stuck

166.5

 

Kl 3,Ingen med 1.premie

 

Klasse elite, 8 møtt

 

1

Synnøve Matre

Dream d’Aspe & d’Oussau (gr)

299.5

2

Torbjørg Breistein

Børve Bingo’s Isy Topsy (bc)

296.5

3

Siwi Endresen

Zuki (malle)

280.0

4

Jannicke Mestad

Get Weilers Flic Flac (bc)

273.0

5

Anne-Turid Oftedal

Sheltibo’s Black Morning (sheltie)

270.0

6

Judith Beate Stenehjem

Hot’n Spicy That’s the One (bc)

259.5

7

Kari-Ann  Reistad

Gina (malle)

251.0

8

Astrid Reinertsen

Myrullens Kaptein Uno

243.5

 

 

Nkk Bjerke 25.Aug

 

Dommere Elite:Jon E Fiksdal/Øystein Ødegård

40 påmeldt,32 møtt

 

1.pl Line F.Frøystad m/Harry Pepper 308p

2.pl Aina F.Røine m/Tyra 296,5p

3.pl Grete Thon m/Chess 289.5p

4.pl Monica W Reiersen m/Malte 284.5p

5.pl Øivind Johansen m/Luce 283.5p

6.pl Anne Lise Ytreberg m/Pondus 282.5p

7.pl Hege S Bakke m/Yatzy 279.5p

8.pl Jannicke Mestad m/Flic 278.5p

9.pl Siv Svendsen m/Vips 276p

10.pl Elisabeth Isaksen m/August 274p

11.pl Lillian Brenden m/My 267p

12.pl Ann C Eide m/Nicky 266p

13.pl ? m/Topsy 265.5p

14.pl Trond Brustad m/Bajas 264p

15.pl Eva Trasti m/Lord 261.5p

16.pl Aina F.Røine m/Kylie 260.5p

17.pl Nina Basma m/Glød 247.5p

18.pl Solgunn Roarsen m/Pluto 243.5p

19.pl Svein Børresen m/Exo 238.5p

20.pl Hege Anderssen m/Shankly 236.5p

21.pl Kristin Hauger m/Heidi 225p

22.pl Gørill Nordve m/Knox 220p

23.pl ? m/The One 218p

24.pl Monica Kvernberg m/Dålli 211p

25.pl Emilie Prytz m/Niceie 205p

26.pl Vivi Ann Sneve m/Fabo 194.5p

27.pl Kim Pedersen m/Kiss 185p

28.pl Janita Marolia m/Lynx 182p

29.pl Trine Røykås m/Luke 179.5p

30.pl Nina Andersen m/Snuppa 176p

31.pl ? m/Molly 150p

32.pl ? m/Petter 126p

 

Brutt:Ellen Alexander m/Chanti og Synnøve Matre m/Dream

Trukket:Kjallaug m/Flis,Maren m/Amira,Antonio m/Akasha,Anette m/Flip,Chatrine m/Cobbie og Astrid m/Krutt

 

Lp 3,13 påmeldt,3 med 1.premie
Dommer:Roar Holmen

 

1.pl Anniken Sol m/Flip's Ben 277,5p

2.pl Hege Johnsen m/Herman 270p

3.pl Liz Rognstad m/Holly 262p

 

Hønefoss Hk 18.Aug

 

Lp1,Dommer:Ø.Ødegaard,16 påm,2 m/1.premie

 

1.pl Maiken Borgersen m/Noticeable All My Lovin 176p

2.pl Heidi Gjerstad m/Bondekonens Does Livlige 166p

 

Lp2, Dommer:A.Eriksen,15 påm,4 m/1.premie

 

1.pl Heidi Nordby m/Vestpolen's  Don Zappo 170p

2.pl Ingrid Soleim m/Centa     166p

3.pl Anne Elisabeth Herøy m/Whyalla's Ida 164.5p

4.pl Anne Britt Dahl m/Aplicado Thunder Road 163p

 

Lp3,Dommer:A.Eriksen, 9.påm,2 m/1.premie

 

1.pl Kristin Natås Hauger m/Somollis Inez 282.5p

2.pl Tommy Haukeland m/Minipina's Damn Goodn Rea 266p

 

Lp-Elite,Dommer:Ø.Ødegaard,7 påmeldt,4 m/1.premie

 

1.pl Else Helene Nesset m/Jannoffs Energiske Ciao 282p

2.pl Øivind Johansen m/Luce 278.5p

3.pl Monica W.Reiersen m/Malte 262.5p

4.pl Emilie Prytz m/Niceie 257.5p

5.pl Karin Hansen m/Stjärnglimtens Quinzie 213.5p

6.pl Tove Carlsen m/Kruttlappen's Ask 180p

6.pl Marit Winge m/Work Of Time's Miss Molly 180p

 

Nidaros Hundekl 11.Aug

 

Dommer alle klasser:Per Eigil Gylland

 

Lp1,antall møtt 6,3 m/1.premie

1.pl Aida Elise Nesset m/Coskun 180.5p

2.pl Arnhild Willumsen Meidal m/Fingerprint's Ile Saint-Louis 177p

3.pl Cathrine Olaussen Overvik m/Begora's Snøras 160.5p

 

Lp2,

Ingen med 1.premie

 

Lp3,1 med 1.premie

1.pl Marianne Berger m/Borderhaugen's Shivaz 257.5p

 

Lp-Elite,2 møtt,1 m/1.premie

1.pl Hege Gåsterud m/Akersborg Pixi 293p

2.pl Linn Thevik m/Limp-Bizkit 246.5p

 

 

 

 

Florø Hundeklubb 4.Aug

Lp-Elite

Dommer:John Egil Fiksdal

 

Antall påmeldt 3,3 stk møtt,1 m/1.premie

1.pl Unni Høyer Olebjørks Masodik Mekkora  (Ny Lp Champion,Lp Norge Gratulerer) 262.5p
2.pl Tommy Haukeland Minipia's Cerar Copycat 204.5p
3.pl Roger Igelkjøn Woodshine's Nun-De-Wa 129.5p

 

 

 

 

Norsk Eurasier Klubb 13.Juli

Dommer:Arild Berntsen

 

LP-Elite,7 påmeldt,3 med 1.premie

1.pl Gørill Norve Knox 274p
2.pl Anne Madsen Skippy 261.5p
3.pl Hege M Andersen Shankly 260.5p
4.pl Vivi A Sneve Fabo 243.5p
5.pl Kim Pedersen Kiss 224p
6.pl Antonio L Grundvig Akasha 218.5p
7.pl Morten Lars Ruffen 212p

 

Nkk Tr.Heim 7.Juli

Dommer:Jon G Olsen

 

LP-1,12 påmeldt,4 med 1.premie

1.pl Monika Drevland Dantos Omega 179.5p
2.pl Kari Krogstad Höglandos Heikke 170.5p
3.pl Lene Wang Rohden Furukollens Absolute Action 166.5p
4.pl Irene Perda Gravo Frerub's Aro 165p

 

LP-2,9 påmeldt,1 med 1.premie

1.pl Eirin Lundamo Dahl Promotion Aprilia Tuono 175p

 

LP-3,5 påmeldt,1 med 1.premie

1.pl Lene Wang Rohden Barroco’s Unbelievable 256p

 

LP-Elite,20 påmeldt,9 med 1.premie

1.pl Grete Thon Chess 289p
2.pl Lillian Brenden Lille My 287.5p
3.pl Monica W.Reiersen Malte 281p
4.pl Anette Kristiansen Flip 278.5p
5.pl Anne Cecilie Eide Nicky 277p
6.pl Øivind Johansen Luce 265p
7.pl Janita Marolia Astra Lynx 264p
8.pl Monica Beate Kvernberg Målli 261.5p
9.pl Annina Nurmikivi (Finland) Redadict Dandy Duck 258p
10.pl Cathrine Strålsund Cobbie 255.5p
11.pl Hege S Bakke Yatzy 250p
12.pl Trond Brustad Bajas 249p
13.pl Svein Børresen Exo 242p
14.pl Tarja Melakari (Finland) Tending Jetblack 241p
15.pl Eva Trasti Lord 225p
16.pl Kati Salonen (Finland) Red Nose Turbo Simba 203p
17.pl Camilla Beate Kvernberg Spot 179p
18.pl Hege T Kristiansen Xena 175p
18.pl Linn Thevik Limb-Bizkit 175p
20.pl Hege Gåsterud Akersborg Pixie 148p

 

 

Hamar og omegn hundeklubb 30.06.2013

 

LP-1,27 påmeldte,25 møtt, 5 med 1. premie. Dommer: Stein Feragen

1.pl Aase,Martha Cecilia Cesar 184p
2.pl Segalstad,Siri H Rockhound's Diamond 176.5p
3.pl Lan Hansen,Nora Rewyrs Grom 176p
4.pl Lyftingsmo,Elise Allizto Unforgettable Love 174p
5.pl Gundersen,Petter Kaia 160p

 

LP-2,17 påmeldt,13 møtt,3 med 1. premie. Dommer: Rune Bjerkelund

1.pl Grandalen,Isabella Sjakk-Matt 174p
2.pl Brustad,Trond Doubleuse Golden Star 169p
3.pl Strander,Stine Gråsiskas Virvelvind 168.5p

 

LP-3,12 påmeldt, 9 møtt, 3. med 1. premie. Dommer:Øystein Ødegaard

1.pl Røykaas,Trine Luke 271p
2.pl Johnsen,Hilde Get Weiler's Fus 262.5p
3.pl Johnsen,Hege Myrullen's Lille Herman 257p

 

Elite-Lp,11 påmedt,10 møtt,1 med 1. premie. Dommere. Rune Bjerkelund og Øystein Ødegaard

1.pl Prytz,Emilie Niceie 263p
2.pl Feet,Else Helene Jannoff's Energiske Ciao 231.5p
3.pl Strålsund,Cathrine  Akersborg Cobbie 226.5p
4.pl Sneve,Vivi Ann Arcanorums Fabo Fareraz 217.5p
5.pl Bjørnsengen,Øystein Indragårdens Fight 200p
6.pl Madsen,Anne M Skippy 192.5p
7.pl Traaholt,Anne-Marit Knertebo's Optimal Onoff 177p
8.pl Bente Aschim Birk 166p
9.pl Moen,Ann Kristin Borderby`s Cosy Cascada 137.5p
10.pl Moen,Line  Sort Guld Beira Mar Brutt

 

Norsk Schäferhundkl avd oppland 29.Juni

 

LP-1,20 påmeldt,16 møtt,4 m/1.premie

Dommer:Øystein Ødegård

1.pl Elise Lyftingsmo

Allizto Unforgettable Lov

172p
2.pl Hofstad Sten/Nikolai Schutzholmens Number One 171.5p
3.pl Segalstad,Siri Rockhound's Diamond 168.5p
4.pl  Feragen,Stein Flatnews Little Miss Suns 160p

 

LP-2,12 påmeldt,11 møtt,1 m/1.premie

Dommer:Øystein Ødegård

1.pl Doubleuse Amazing Star  Berg, Tone Merete 173.5p

 

LP-3,10 påmeldt,9 møtt,ingen med 1.premie

Dommer:Anne-Marit Traaholt

 

LP-Elite,10 påmeldt,9 møtt,1 m/1.premie

Dommer:Anne Marit Traaholt

1.pl Prytz, Emilie Niceie 269.5p
2.pl Madsen, Anne M Skippy 228.5p
3.pl Strålsund, Cathrine  Akersborg Cobbie 221.5p
4.pl Bjørnsengen, Øystein Indragårdens Fight 214p
5.pl Aschim,Bente Birk 203.5p
6.pl Berglund,Helene Fantins Whinny 190p
7.pl Isaksen,Elisabeth Torpvallarens August 179p
8.pl Carlsen,Tove Kruttlappen Ask 160.5p
9.pl Moen,Line Sort Guld Beira Mar 148.5p

 

Norsk Retriverklubb avd Bergen & Omegn 29.Juni
Dommer:Elin Dahl

 

LP-1,5 møtt,2 m/1.premie

1.pl Ingrid Aasgård Jackpot Av Vikholmen 164.5p
1.pl Anne Grams Stumne Chicka 164.5p

 

LP-2,2 møtt,1 m/1.premie

1.pl Tony Rakner Get Weiler's Frisco 179.5p

 

LP-3,2 møtt,ingen med 1.premier

 

LP-Elite,Ingen påmeldt

 

 

Nkk Bergen 22.Juni

Dommer Arild Eriksen

 

LP-1,4 påm,1 m/1.premie

1.pl Tina Vikse Kanjans Rikke 185p

 

LP-2,? påm,1 m/1.premie

1.pl Ida Anette Norheim El Sjoko 189p

 

LP-3,3 påm,1 m/1.premiering

1.pl Silje S Madsgård Børves Bingo's I Like Agira 286p

 

LP-Elite,13 påm,12 stk møtt,5 m/1.premie

1.pl Hege S.Bakke Ytrelias Yatzy 297.5p
2.pl Øivind Johnsen Luce 292p
3.pl Grete Thon Chess 289.5p
4.pl Synnøve Matre Dream 269p
5.pl Anette Kristiansen Flip 262p
6.pl Cathrine Strålsund Cobbie 253p
7.pl Anne Selland Jenka 241.5p
8.pl Elisabeth Isaksen August 240p
9.pl Ann Cecilie Eide Nicky 236p
10.pl Judith Beate Stenehjem Lillemor 222.5p
11.pl Thorbjørg Breistein Topsy 222.5p
12.pl Roger Igelkjønn Mali 190p

 

 

Nkk Tromsø 16.Juni

Dommer Tanja Hulsund

 

LP-Elite,4 påm,2 m/1.pr

1.pl Eva Liz Aandal Khemosabi's MJ's Smooth Criminal 280p
2.pl Marianne Linnoitajantie Flat Power Criminal Intent  (Fin) 270p
3.pl Liv Torunn Johansen Kia -
4.pl Suvi Pello Tending Allight Ratavaara (Fin) -

 

Eds BHK 15.Juni

Dommer:L.Andreasson

 

Lp-Elite,4 påm,3 stk med 1.premie

1.pl Rolf Johanson Thilwhil's Fidji 296p
2.pl Bo Isaksson Eyemarker's Snowie 271p
3.pl Anne-Marit Traaholt Knertebo's Optimal Onoff 269p
4.pl ? ? -

 

Norsk Schäferhund klubb.Avd Indre Østfold 9.Juni 2013

 

LP-1

Dommer:Øystein Ødegård

9 stk påmeldt,4 m.1 premie

1.pl Hege Lindahl Get Weiler's Go Jenta 187.5p
2.pl Siri H Segalstad Rockhound's Diamond 176p
3.pl Therese Myrhaug Merjano's Hippy Hippy Sha 173p
4.pl Kristin Karlsen Welincha's Faiza 168p

 

LP-2

Dommer:Elisabeth Isaksen

8 stk møtt,2 m 1.premie

1.pl Kristin N Hauger Somollis Inez 183.5p
2.pl Ann Karin Isaksen Spar Ess 180.5p

 

LP-3

Dommer:Øystein Ødegård

3 stk møtt,1 m 1.preime

1.pl Hege Johnsen Myrullens Lille Hermann 297p

 

LP-Elite

Dommer:Elisabeth Isaksen

3 stk møtt,0 m 1.premie

1.pl Kristin N Hauger Kronvallaren's Jaffa 209.5p
2.pl Hege Lindahl Torpvallaren's Juni 197p
3.pl Jan Johannessen Brakeless Ferocious Frezi 137.5p

 

Norsk Dobermann Klubb 9.Juni

Dommer Terje Haugen

 

Lp-Elite

 

1.pl Grete Thon m/Chess 297.5p

2.pl Svein Børresen m/Exo 283p

3.pl Øyvind Johansen m/Luce 259p

 

Sandefjord Hk 8.Juni

Dommer:Terje Haugen

 

Lp-Elite

 

1.pl Grete Thon m/Chess 290,5p

2.pl Øivind Johansen m/Luce 282p

3.pl Svein Børresen m/Exo 276p

 

Norsk Belgisk Fårehundkl,Nesbyen 8.Juni

Dommer:Arild Berntsen

 

LP-1,2 påmeldt,1 m/1.pr

1.pl Nina Hunderi Gjeterguten Alexander Armas 168.5p

 

LP-2,2 påm,1 m/1.pr

1.pl Stine Rekdal Kronvallaren's Thelma 170.5p

 

LP-3,6 påmeldt,1 m/1.pr

1.pl Rune Langård Lady 274p

 

LP-Elite,2 påm,1 stk møtt

1.pl Drågen Lufalivas Barchetta 214p

 

 

Hønefoss hk 4.Juni 2013

Dommer:Arild Berntsen

 

LP-1 13.påmeldt,4 med 1.premie

1.pl Inger Lind-Bergsli Kingsforest Prince of o 171p
2.pl Catharina Engebretsen Camp Alphas Blue Diamond 170.5p
3.pl Marianne Elise Methi Blue Fant Dakota 165.5p
3.pl Cecilie Asp Grøvdal Nala 165.5p

 

LP-2  6.påmeldt,3 med 1.premie

1.pl Gerd Hallingby Solsvingens Coretto 171.5p
2.pl Egil Lomsdalen Tod 166.5p
3.pl Liz Rognstad Get Weilers Game On 164.5p

 

LP-3  8.påmeldt,2 med 1.premie

Dommer:Svein G.Rønning

1.pl Linda Stubsjøen Træets Mezz 272.5p
1.pl Jeanette Hatteberg Deepeyes Talia Al Ghul I 272.5p

 

LP-Elite  5.påmeldt,1 med 1.premiering

1.pl Anne Herøy Hyzz Henna 261.5p
2.pl Anne Madsen Skippy 247p
3.pl Øystein Bjørnsengen Indragårdens Fight 237.5p
4.pl Line Moen Sort Guld Belra Mar 213.5p
5.p Mona Strømdal Poecilias Imperial Fanta IM

 

NORGESMESTERSKAPET NKK DRAMMEN 2.JUNI 2013

GULL GIKK TIL LINE.F.FRØYSTAD M/HARRY PEPPER

SØLV GIKK TIL SIV SVENDSEN M/VIPS

BRONSE GIKK TIL MONICA.W.REIERSEN M/MALTE

 

LP NORGE GRATULERER.

 

Fullstendig resultatliste fra NM

1.pl Line.F.Frøystad Harry Pepper 296.5p
2.pl Siv Svendsen Vips 287.75p
3.pl Monica.W.Reiersen Kronvallarens Malte 275p
4.pl Trond Brustad Doubleuse Cloud Berry 273.75p
5.pl Hege Schea Bakke Ytrelias Yatzy 272.75p
6.pl Maren Helene Teien Amira 269p
7.pl Aina Fatland Røine Tyra 266.5p
8.pl Anete Kristiansen Happy-Flip 263.5p
9.pl Grete Thon Chess 260.75p
10.pl Anne Lise Ytreberg Kronvallarens Pondus 258.5p
11.pl Svein Børresen Kronvallarens Exo 256p
12.pl Øivind Johansen Tonedos Supreme Luce 228.5p
13.pl Kristin Natås Hauger Kronvallarens Heidi 226.5p
14.pl Emilie Prytz Niceie 202.25p
15.pl Kjellaug Selsaas Myrullens Junior Flis Disk

 

Nkk Drammen, NM kvalik, rankingstevne og Gerastevne

Eliteklasse

(foto lånt fra Line)

 

(foto lånt fra B. Asckim)

1. Harry Pepper / Line F. Frøystad                                310

2. Chess / Grete Thon                                                 302

3. Tyra / Aina F. Røyne                                               299,5

4. Tonedos Supreme Luce / Øivind Johannesen             296

5. Ytrelias Yatzi / Hege Bakke                                       295.5

6. Kronvallaren Malte / Monica Wickstrøm                     295

7. Happy Flip / Anette Kristiansen                                 294

8. Amira / maren Teien                                               293.5

9. Vips / Siv Svendsen                                                 288

10. Nicie / Emilie Prytz                                                 285

10. Doubleuse Cloudberry / Trond Brustad                     285

10. Kronvallaren Heidi / Kristin Hauger                           285

13. Kronvallaren Pondus / Anne Lise Ytreberg                 282,5

14. Kronvallaren Exo / Svein Børressen                          281,5

15. Myrullens Junior Flis / Kjellaug Selsaas                     272

______ de over går NM imorgen_________

16. Cozagans Cowboy Macenzie / Jannike Bjørnebakken  268,5

17. Kronvallaren Im Amy / Andreas Haugland                 262

18. Kylie / Aina Røine                                                   260,5

19. Pluto / Solgunn Roarsen                                          245,5

20. Børves Bingos Isi Topsy /Torbjørg Breistein               243

21. Tending Jynx / Lillian Brenden                                  236.5

21. Sindregårdens Shankly / Hege Andersen                   236,5

23. Kiss / Kim Pedersen                                                235

24. Kelliegårdens Evita / Liv Mc Dowell                           234,5

24. Torpvallaren August / Elisabeth Isaksen                    234,5

26. Myrullens Jenka / Anne Selland                                233

26. HotnSpicy Thats The One / judith Stenehjem             233

28. Akersborg Cobbie / Cathrine strålsund                      232.5

29. Brukshundens Fame Caramel / Anne-Berit Heiereng   229,5

30. Dream Daspe Et Dosseau / Synnøve Matre                228

30. Kronvallaren Marvin / Rosita Johansen                      228

32. Despina Galdr / Hege Bakke                                     226

33. Red Rub / John Henriksen                                        224,5

34. Faks Neversay Never / Antonio R. Lanes                   213

35. Vikevannets Helios Zita / Ørjan Pedersen ( Silje)       207,5

36. Kip / Tine Zapfe Andersen                                       206,5

37. Snuppa / Nina Marie Andersen                                200,5

38. Chanterelle Bleu De la Vi / Ellen Alexander               193

39. Blacknecs Bera / Vivi Kristin Nilsen                           173

40. Knertebos Optimal OnOffs / Anne Marit Traaholt       171,5

41. Astra Lynx / Janita Marolia                                      170

42. Heierås Kela / Sissel Nordeng                                  146

43. Happy Birdhunters Prince / Gro Birkeland                  139

44. Somollis Mi Nellie / Kristin Sola                                disk

45. Vassungens Ålga Mildir / Renate Lund                       disk

8 ekvipasjer ikke møtt

 

 

 

Nidaros BHK 26.Mai 2013

Dommer:Leif-Arne Olsen

 

LP-ELITE

1.pl Søkkjelias Turbo Emil Elisabeth Stene 275p
2.pl Leonardas Driftige Nemi  Anders Svare 267p
3.pl Geminero`s Hærlie Freia (Ny Norsk Lp Ch,Lp Norge Gratulerer) Eli Ringseth 260p

 

 

 

OODK 25.MAI 2013

 

LP-1 Dommer Erik Brenden (13 stk møtt,4 med 1.premiering)

1.pl Lange, Åse Aquamanda's Paladin 181.5p
2.pl Karlstad, Lene Niqila's Chamonix 174.5p
3.pl

Pro Koivisto, Susan

Flora Fabulosa Del Corazo 170p
4.pl Sønstabø, Marie Red Joy's Fifi Forgetmeno 164.5p

 

LP-2 Dommer Finn-Terje Skyrud(6 stk møtt,2 med 1.premiering)

1.pl Liz.B.Rognstad Get Weiler's Game On 163.5p
2.pl Unni.K.Berge

Synnfjell's Blushing Frid

162p

 

LP-3 Dommer Erik Brenden (9 stk møtt,2 med 1.premiering)

1.pl Steinmo, Hanne Schanderulven's Miehkki 260p
2.pl Røykaas, Trine Luke 257p

 

LP-ELITE Dommer Finn Terje Skyrud (7 stk møtt,3 med 1.premiering)

1.pl Maren.H.Teien Amira 287p
2.pl Atris.B.Willersrud River Fox G'aski Av Gine 275p
3.pl Emilie Prytz Niceie 266p
4.pl Cathrine Strålsund Akersborg Cobbi 242.5p
5.pl Liz Rognstad Kronvallarens Itzy Bitzy 231p
6.pl Rosita Johansen Kronvallarens Marvin 217p
7.pl Ann Kristin Moen Borderby's Cosy Cascada 194p

 

 

ØEVHK 22.Mai 2013

Dommer:Terje Haugen

 

Lp-1

Ingen med 1.premiering

 

Lp-2 (3.stk møtt,2 med 1.premiering)

1.pl Synnøve Ina Glinje Mihn-Lemoni 171p
2.pl Marit Klausen Skessa 166p

 

LP-3 (3.stk møtt,en med 1.premiering)

 

1.pl Anne Selland Børve Bingo’s I Like Chipsy   259.5p

 

LP-ELITE (7.møtt)

1.pl Synnøve Matre Dream d’Aspe & d’Oussau 294.5p
2.pl Helene Stokka Omega 264p
3.pl Astrid Weider Ellefsen  Blink 250p
4.pl Torbjørg Breistein Børve Bingo’s Isy Topsi   240p
5.pl Kari Ann Reistad Brakeless Angina Pectoris 229.p
6.pl Gro V Birkeland Happy Birdhunters Princess 220.5p
7.pl Judith Beate Stenehjem Hot’nSpicy That’s the One 147p

 

Norsk Berner Sennenhund Klubb 18.Mai 2013

Dommer:Stein Ole Nergaard

 

LP-1 (10 stk påmeldt,10 stk møtt,3 med 1.premie)

1.pl Petter Johnsen  Tixi 183,5p
2.pl Vigdis Lehn Willie 167p
3.pl Rune Langård Camp Alpha's Baronesse Beatrice 161p

 

LP-2 (4.stk påmeldt,3 stk møtt)

 

Ingen med 1.premiering

 

LP-3 (3.stk påmeldt,3.stk møtt,1 med 1.premiering)

 

1.pl Rune Langård Lady 271p

 

LP-Elite (2.stk påmeldt,1 stk møtt)

 

1.pl Eva Trasti Lord 220.5p

 

Norsk Schäferhund klubb avd Oppland 11.Mai 2013

Dommer:Arild Berntsen

 

Lp-1 (10 stk påmeldt,4 med 1.premie)

1.pi Tone Merete Berg Doubleuse Amazing Star 187.5p
2.pl Randi Hansen Romi's Penny Lane 184p
3.pl Gretha W. Laeskogen N SE VCH Mementos Romans 174p
4.pl Bodhild K. Øibakken BH Vangteigen's Era 163.5p

 

Lp-2 (5 stk påmeldt,2 med 1.premie)

1.pl Britt Håvi BH Romi's Odi 179p
2.pl Bente Hansen Schæfer BH Bjørnulvs P-Zeren 165.5p

 

Lp-3

Ingen med 1.premiering

 

Lp-Elite (4.stk påmeldt,en med 1.premiering)

1.pl Guri Kårvatn Schæfer BH Veemtroppens Ælli 282.5p
2.pl Line Moen Flat N VCH BCH Sort Guld Beira Mar 240.5p
3.pl Unni Høyer Akita 215.5p
4.pl Lise-Lotte Gundersen Cathio's Blue Shadow 197.5p

 

Nannestad og Omegn Hk 9.Mai

Dommer A.Ber

 

Lp-Elite

1.pl  Vivi Ann Sneve Arcanorums Fabo Farez 268,5p
2.pl  Anita Galtung Nilsen Doubleuse Harrier 261p
3.pl  Unni Høyer Oljebjørks Masodik Mekkora 259,5p
4.pl Øystein Bjørnsengen Indrsgårdens Fight 259p
5.pl Anne Lise Ytreberg Kronvallaren Pondus 257p
6.pl Tove Carlsen Kruttlappen Ask 254p
7.pl Astrid Willersrud River Fox Gaski Af Gine 242p
8.pl Kristin Natår Hauger Kronvallaren Jaffa 235,5p
9.pl Helene Berglund Fantis Whinny 234,5p
10.pl Berit Svenningsen Stjernglimtens Razer 227,5p
11.pl Line Moen Sort Guld Beira Mar 218p
12.pl Tone Høyland Polar Circus Ronaldo 188p
13.pl Hilde Hov Tindra Brutt

 

 

 

Nkk Ålesund 5.Mai

Dommer:Erik Brenden

(Det var dessverre for dårlig kvalitet på bildene som ble sendt inn)

 

Lp-1

1.pl Vibecke Carlsson Vangteingen's Eloke 193.5p
2.pl Stine Bøe Xkumle X-faktorer Av Hise 161.5p
3.pl Veslemøy Hovden Rypdals Var 160p

 

Lp-2

1.pl Aina Dybdahl Pia ?

 

Lp-3

1.pl Rune Langård Lady 259p

 

Lp-Elite

1.pl Ann Cecilie Eide Sindregårdens Nicky R 271.5p
2.pl Antonio R. Lanes Grunvig Fak's Neversay Never 242p
3.pl Stine Høkeli Bonus 215.5p
4.pl Monica B. Kvernberg  Målli 210.5p
5.pl Camilla B. Kvernberg Spot 152.5p
6.pl Eva Trasti Lord Brutt

 

Arendal og Omegn Hk 2.Mai

Dommer:Per E Gylland

 

LP-1

1.pl Anne Britt Dahl    Aplicado Thunder Road 185,5p
2.pl Annette Booth  Beyo-Bel Cute Ziva To Asali 175p

 

LP-2

Ingen med 1.premie

 

LP-3

Ingen med 1.premie

 

Lp-Elite

1.pl Anette Kristiansen  Happy Flip 297,5p
2.pl Lise Rose    Kronvallaren Lykke 277p
3.pl Gudrun Tønnesøl Rystad Lufaliva`s Chip Foose 259p
4.pl Jannicke Mestad  Get Weiler`s Flic Flac 255,5p
5.pl Irene Sørsvann      Andjøh`s Sacha Jones 244,5p
6.pl Sølvi Eyde Olsen  Maiky 196p

 

Moss & Omegn Hk 1.Mai

 

(Mangler innsendte resultater for Lp 1-2 og 3)

 

LP-Elite

Dommer:Johnny Halvorsrud

1.Pl Maren Teien Amira 290,5p
2.Pl Trond Brustad Doubleuse Cloudberry 279,5p
3.Pl Hege Andersen Sindregardens Shankly 269p
4.Pl Anne Lise Ytreberg Kronvallaren Pondus 241,5p
5.Pl Kim Pedersen Kiss 236p
6.Pl Cathrine Strålsund Akersborg Cobbie 232p
7.Pl  Ellen Alexander Chanterelle Bleu De La Vie Pastoral 228p
8.Pl Kristin Hauger Kronvallaren Heidi 215p
9.Pl Hege Lindahl Torpvallaren's Juni 210,5p
10.Pl Gudrun Rystad Lufalia's Chip Foose 208p
11.Pl  Lise Rose Kronvallaren Lykke 143p

 

Resultater SBK Stavanger 28.April 2013

Dommer:Terje Haugen

 

Lp-1

 

Ingen med 1.premie

 

Lp-2

1.pl Katinka Moberg Bamse 175p

 

Lp-3

 

Ingen med 1.premie

 

Lp-Elite

1.pl Aina Røine Kylie 305p
2.pl Kari Aspøy Iggy-Pop 169,5p

 

 

 

Resultater - NRK avd. Vestfold, lydighetsstevne 27.april 2013

Klasse1 12 møtt
1 Carol Jorid Norfolk m/ Izgara's Dreaming Mitcha 185,5
2 Ann Ekenes m/ Milli 176,5
3 Anne Lise Rolsdorph m/ Reducks Personliga Person 158
Klasse 2 5 møtt
1 Helene Harrkjerr Gravdahl m/ Rådeskogen's First Temptation 175
2 Ingrid Soleim m/ Centa 165
3 Lill Tove Frantzhus m/ Regadog's little Luxury 146,5
Klasse 3 10 møtt
1 Marianne Jacobsen Hagen m/ Hugo 304,5
2 Solveig Markussen m/ Nesbakkens Eira 265
3 Anita Mandt Bartholsen m/ Deepeyes Seduced By Its Power 259,5
Klasse Elite 7 møtt, Dommer Gylland
1 Grete Thon m/ Chess 299,5
2 Monica Wickstrøm m/ Kronvallaren Malte 297,5
3 Øivind Johansen m/ Tonedo's Supreme Luce 294
4 Svein Børresen m/ Kronvallaren Exo 280
5 Tove Carlsen m/ Kruttlappen Ask 251
6 Anita Mandt Bartholsen m/ Mingus 217,5
7 Marit Winge m/ Work Of Time's Miss Molly 211

 

 

Norsk Rottweilerklubb, Kongsberg 270413.
Dommer alle klasser: Elisabeth Isaksen.
 
Kl 1: Ingen 1-premier
 
Kl2:
1.Kari Haugerud m/Dynnastuen's Ball And Biscuits. Rottweiler    178,5
2.Kathrin Myhra m/AD Kimura's Poppins. Rotweiler                          165
3.Rune Karlsen m/Willacarras Blue Drifter. AustCattledog              162
4.Heidi Therese Bjørnflaten m/BH Azravi's Rado. Rottweiler         160,5
 
Kl3: Ingen 1-premier
 
Elite:
1.Kim Pedersen m/Kiss. Border Collie 279,5

Norsk og Svensk lydighetschampionat - lpnorge gratulerer
2.Mona Strømdal m/Poecilia's Imperial Fantasy. Jack Russel Terrier 244
3.Hege Andersen m/Sindregardens Shankly T. Border Collie 221
4.Lise-Lotte Gundersen m/Catchio's Blue Shadow. Cocker Spaniel 186,5
5. Berit Halvorsen m/Bernweiler's Whisky. Rottweiler.  BRØT

 

Nschklubb avd haugaland 21.4 

Klasse 1- 7 påmeldt,7møtt, 2 m/1pr

1.Marthe Sjølyst m/ Action (malle)-                            178,5p

2.Camilla Munch Jacobsen m/Indi(rotwailer)       -167,5p

 

Klasse2- 2 møtt,1m/1pr

1. Anne Selland m/Tex(bc)                                              -167

 

Klasse3- 2møtt,1m/1pr

1. Torhild Hanssen m/Malin(malle)-                            272,5

 

Klasse elite-7påmeldt,5møtt, 3 m/1pr

1.Kjellaug Selsås m/Flis-                                                  262p

2.Synnøve Matre m/Dream-                                          261p

3. Astrid Reinertsen m/Uno-                                         256,5p

 

 

Horten Hundeklubb 21/04-13.
 
Kl1: Dommer Arild Eriksen
 1. Ingrid Soleim m/ Centa BC                                                                       186.
2. Carol Jorid Norfolk m/Izgara's Dreaming Mitcha. tervueren       179
3. Elin Berntzen m/ Catoma's Quick Stepping Nova. ShetlSheep    176,5
4. Linn Gareid m/Vestvang's Cha Dizzi. Vorsterhund                            171,5
 
Kl2: Ingen 1-premier
 
Kl3. Dommer Arild Eriksen
1. Maianne Jacobsen Hagen m/Hugo. BC                                      306
 
Elite: Dommer Terje Haugen
1. Øivind Johansen m/Tonedo's Supreme Luce                    309,5
2. Grete Thon m/Chess                                                                    293,5
 3. Svein Børresen m/Kronvallaren Exo                                    291,5
4. Liv McDowell m/Kelliegårdens Evita                                     276

. Hege Andersen / Shankley (bc)                                                 243

Kim / Kiss (bc)                                                                                     215

Lise Rose med Kronvallaren Lykke. BC 

Laila Johannessen med Ravneberget's Idun. GR   Hun brøt. 

Berit Halvorsen med bernweiler's Whiskey. Rottweiler

Mona Strømdal. Poecilia's Imperial Fantasy. Jack Russel Terrier 

Gudrun rystad med Lufaliva's Chip Foose. Tervueren

NB: har ikke poengene til de siste her, så de står i tilfeldig rekkefølge!

 

Vennesla Hundeklubb 14.4

 

LP-1 & Lp-2

Dommer:Trond M Teigen

 

Lp-1

1.pl Geir Olav Andresen Kauvstuas Trym Winterstorm 187p

 

Lp-2

Ingen med 1.premie

 

LP-3 & Lp Elite

Dommer:Per E Gylland

 

LP-3

Anniken Rekstadvik  Flips Ben 269p

 

LP-Elite

1.pl Lise Rose Kronvallarens lykke 295,5p
2.pl Anette Kristiansen Happy Flip 289,5p
3.pl Ann Helen Fossdal Liz Jada 281p
4.pl Gudrun Gundersen Lufalivas chip Foose 277,5p
5.pl  Irene Sørsvann Andjøh's shaca 266p
6.pl Kathrine Haugaa Pebishar's savanna rossie 260,5p

 

Agder Retriver Klubb 13.4

 

LP-1 & LP-2

Dommer:Per E Gylland

 

LP-1

1.pl Vigdis Støylen Andersen Skogbjørnen's Lady Kannom 174p
2.pl Karina Nilsen Makano's Barny 170p
3.pl Geir Olav Andersen  Lauvstuas Trym winterstorm 164p

 

LP-2

1.pl Hanna D. Liseter  NUCH yapyards Lola 180p

 

LP-3 & LP Elite

 

Dommer:Trond M Teigen

 

LP-3

1.pl Jannicke Mestad Get Weilers Flic Flac 284,5p

 

LP-Elite

1.pl Siv Svendsen Vips 304,5p
2.pl  Lise rose Kronvallarens Lykke 287,5p
3.pl Gudrun Gundersen  Lufalivas Chip Foose 287p
4.pl Ann Helen Fossdal  Liz Jada 284p
5.pl  Kathrine Haugaa Penishar's savanna rossie 269,5p

 

Norsk Retriver klubb avd Østf 13.4

 

LP-1

Dommer:Stein Feragen (Dommer elev:Rune Bjerkelund)

1.pl Trond Brustad Doubleuse Golden Star 189p
2.pl Elisabeth Isaksen Get Weiler's Freidig 186p
3.pl Caroline Sør Haadem Nigra Ludens Frida Kahlo 174.5p
4.pl Eli Tangen Holevikens Roxie 173p
5.pl Lisbeth Strønes Wilma 171p
6.pl Brita Moe Johansen Nanna 169p
7.pl Unni Fjærstad Sognafarets Black Chevro 165p
7.pl Veronica Silkebekken A-Tiara 165p

 

LP-2

Dommer:Anne M Traaholt

1.pl Tommy Grundvik Tamara 167.5p
2.pl Camilla Lyng Låche Molly 164.5p

 

LP-3

Dommer Anne M Traaholt

 

Ingen med 1.premie

 

LP-Elite

Dommer:Stein O Nergaard

1.pl Grete Thon Chess 283.5p
2.pl Antonio Lanes Grundvik Fak's Never Say Never 261.5p
3.pl Ellen Alexander Chanterelle Bleu De La 260p

(Mangler innsendte resultater om de uten 1.pr)

 

NKK Kristiansand:

LP-I

1. Grand Lutin Ramzes, Beauceron, Johansen, Chatrine,            161 p.

LP-II

Ingen med 1 preme.

LP-III

1. Get Weiler’s Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke,            290,5 p.

2. Lady, Blandingshund, Trasti, Eva,                                         265,5 p.

 

LP-Elite

1. BH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,                      293,5 p.

2. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond,                 286 p.

3. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,                      283,5 p.

4.  Kronvallaren Glöd, Border Collie, Basma, Nina,                               281 p.

5. Tonedo’s Supreme Luce, Border Collie, Johansen, Øivind,                 280,5 p.

6. Fak’s Neversay Never, Labrador   Lanes, Antonio Reynoso,                276 p.

7. Lord, Border Collie, Trasti, Eva,                                                      274 p.

8. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate,                 272,5 p.

9. Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette,                                 271,5 p.

10. Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,                                261,5 p.

11. Kronvallaren Exo, Border Collie, Børresen, Svein,                           254,5 p.

12. Chess, Border Collie, Thon, Grete,                                               252,5 p.

13.  Liz Jada, Golden Retriever, Fossdal, Ann Helen,                            241,5 p.

14. Andjøh’s Sacha Jones, Labrador Retriever, Sørsvann, Irene,             240,5 p.

15. Aussie Gården’s Penelope, Australian Shepherd, Nilsen, Line Bu,      220 p.

16. Træet’s Sita I I, Border Collie, Stifoss, May Britt,                             202,5 p.

17. Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill,                             194,5 p.

18. Kummelum’s Cütie Pie, Dvergschnauzer Haugen, Terje,                  173,5 p.

18. Lufaliva’s Chip Foose , Tervueren, Gundersen, Gudrun,                    173,5 p.

 

 

 

23/3, ØEVHK, dommer Bjørn Ivar Svendsen

 

Klasse 1 7 møtt 4 1.pr

1             Anne Selland                     Børves Bingo's I-Tex                        190    

 2             Synnøve Ina Glinje               Mihn-Lemoni                                181     

 3             Marianne Gjøvåg                  Fagayas Chanel von                   172,5 

 4             Tommy Haukeland                  Minipina's Damn Goodn       165    

 

Klasse 2 3 møtt 0 1.pr

Klasse 3 3 møtt 0 1.pr

 

Elite, 6 møtt

1              Kjellaug Selsaas                Myrullens Junior Flis                       287     

2              Synnøve Matre                 Dream d'Aspe & d'Ossau              240,5   

3              Judith B Stenehjem       Hotnspicy That`s The One            233,5   

4              Torbjørg Breistein            Børve Bingos Isy Topsy                  198,5   

5              Thomas Ulriksen              BH Brakeless Fighting Spirit          182

6              Tommy Haukeland          SE N LCH Minipina's Cesar         BRUTT

 

 

 

 

Drammen Brukshundklubb 9.3.2013

Kl 1: Dommer Øystein Ødegård, 22 møtt

1 Johansson, Karianne Solsvingens Chablis (gr)                178,0

2 Karlsen, Rune Willacarras Blue Drifter (aust. Cattl)          171,5

2 Holte, Anne-Lise Lauvstuas Tia Winterstar NSD (Toller)    171,5

4 Hansen, Linn Bakken Frida (bl)                                     169,5

 

Kl 2: Dommer Trond Morten Teigen, 17 møtt

1 Juelsen, Kari Camilla Gråmanns Axel (sch)                            188,5

2 Øvergård, Eirin A. Sagan's Fanta (stor pu)                             178,5

3 Myhra, Kathrin Kimura's Mary Poppins (rottw)                         177,0

4 Johansson, Karianne Kasper (bl)                                           174,5

5 Throndsen, Trine-Lise Thicha's Bamserinna Roxy NSD (toller)    172,5

6 Heireng, Anne-Berit Flyn (bc)                                                 170,0

7 Rognstad, Liz Berit Get Weile r's Game On (bc)                       166,5

Kl 3: DommerNergård og Brenden

1 Frøshaug, Trine Crawfields Red Hot Sweet Bell (gr)                      286,5

2 Heireng, Anne-Berit Brukshundens Fame Caramel (bc)                 273,5

3 Johansen, Anne-Linn Arcanorums Excalibur Av Volunteer (rottw)     265,5

Kl elite: Dommer Nergård og Brenden, 14 møtt

1 Brustad, Trond Doubleuse Cloudberry (gr)             291,5

2 Thon, Grete Chess (bc                                        285,5

3 Bakke, Hege Schea Ytrelia's Yatzy (bc)                  275,5

4 Teien, Maren Helene Amira (bc)                            263,5

5 Eide, Nina Bing Ringlets Ember (labr)                     256,5

6 Svendsen, Siv Vips (bc)                                        245,5

7 Hauger, Kristin Natås Kronvallaren Heidi (bc)           245,0

8 Omholt, Siv Baily (bc)                                          227,5

9 Kristiansen, Anette Happy-Flip (bc)                        224,0

10 Mc Dowell, Liv Kelliegårdens Evita (bc)                  222,0

11 Andersen, Tine Zapffe Kip (bc)                            220,5

12 Isaksen, Elisabeth Torpvallaren's August (bc)       210,0

13 Ludvigsen, Jorunn M. Doublebugg (gr)                 203,0

14 Nordve, Gørill Tending Knockout (bc)                    194,0

15 Widar , Wilddog Kip (bc)                                     168,5

16 Wister, Veronica Enya(bc)                                    161,5

 

 

SøndagDrammen:

 

Kl 1: Dommer Stein Ole Nergård, 27 påmeldt, 25 møtt


1 Johnsen, Hege. Myrullen's Lille Herman (BC)                               189,0

2 Bjønness, Kirsten P. Ariens Bixie (Schäfer)                                   181,5
3 Johansson, Karianne. Solsvingens Chablis (Golden Retriever)         181,0

4 Strønes, Lisbeth Wilma (Blandingshund)                                       177,5
5 Madsen, Anne M. Mongrel's Yetta Yealand (Lancashire Heeler)        176,0

6 Sivle, Anita. Frisbee (Blandingshund)                                            175,5
7 Nordhagen, Guro. Tollarbos Uniqa Wilmer As Gun (NSD Toller)         174,5

8 Norfolk, Carol Jorid. Izgara's Dreaming Mitcha (Belgisk Fårehund)     169,5
9 Karlsen, Rune.
Willacarras Blue Drifter (Australian Cattledog)           160,0

 

Kl2. Dommer Erik Brenden. 14 påmeldt, 8 møtt

 

1 Buer, Karianne.Step (BC)                                                      177,5

 

Kl 3. Dommer Erik Brenden. 12 påmeldt, 9 møtt

 

1 Frøshaug, Trine. Crawfields Red Hot Sweet (Golden Retriever)                 296,0
2 Solbakken, Ann Cathrin. Lykkejegerens Bellevie (Flat Coated Retriever)   264,5

 

Kl Elite. Dommer Øystein Ødegård. 15 påmeldt, 13 møtt

 

1 Bakke, Hege Schea. Ytrelia's Yatzy (Border Collie)                        294,5
2 Thon, Grete.
Chess (Border Collie)                                              292,5
3 Kristiansen, Anette.Happy-Flip (Border Collie)                                278,5
4 Teien, Maren Helene.
Amira (Border Collie)                                   277,0
5 Brustad, Trond. Doubleuse Cloudberry (Golden Retriever)               276,0
6 Johansen, Øivind. Tonedo's Supreme Luce (Border Collie)               275,5

7 Rognstad, Liz. Kronvallaren Itzy Bitzy (Border Collie)                      266,5
8 Lund, Renate. Vassruggens Ålga Mildir (Golden Retriever)               260,5
9 Svendsen, Siv. Vips (Border Collie)                                               255,5
10 Andersen, Tine Zapffe. Kip (Border Collie)                                   250,5
11 Eide, Nina Bing.Ringlets Ember (Labrador Retriever)                     238,5
12 Omholt, Siv. Baily (Border Collie)                                               187,5
13 Widar ?, Hege. Wilddog Kip (Border Collie)                                  143,0

 

Sør Rogaland brukshundklubb 3.3:

 

Klasse 1, 2 startende, 1 med 1 premie

1: AM Felix/Roar Fjeldheim                                          170 poeng,

 

 

Klasse 2, 6 startende, 1 med 1 premie

1: Dixie/Marit Rasmussen Anfinsen:                              167,5 poeng

 

 

Klasse 3, 5 startende, 2 med 1 premie.

1: Kylie/Aina Fatland Røine:                                        303.5 poeng

2: Henry/Line Fatland Frøystad:                                  256 poeng

 

 

Klasse Elite, 5 startende, 1 med 1 premie.

 

1: Harry-Pepper/ Line Fatland Frøystad:                             300 poeng

2: Somollis Mi-Nellie/Kristin Sola:                                         250.5 poeng

3: Winnie (Hemth's Dancer)/Geir Ove Håkull:                     236.5 poeng,

4: Kronvallaren Omega/Helene Stokka:                              217 poeng

5: Petter Pan: Line Budsberg/                                             199.5 poeng

 

 

 

Resultat 030313 Eide & Fræna Hundeklubb

Dommer alle klasser Barbro Myrseth Gjerde

 

Kl 1 6 møtt, 2 med 1 premie

 

Nr 1: Kathrine Uddu/Woodshine`s Nixi (Groenendael)            185 poeng

Nr 2: Veslemøy Hovden/Rypdals Var (BC)                               164,5 poeng

 

KL 2 9 møtt, 7 med 1 premie

 

Nr1 : Linda Helene Lund/Vassruggens Arja Skaldtorva  (Golden)   198,5 poeng

Nr 2: Emma Båtnes/Solsvingens Bon Ami  (Golden)                       192,5 poeng

Nr 3 : Hege Ertvåg/Lovinda`s Johnny Cash  ( Dalmantiner)           190 poeng

Nr 4 : Lene Rhodèn/Barroco`s Unbelievable (Boston Terrier)        184 poeng

Nr 5 : Marit Eide/Awatheas Troja (Toller)                                       176,5 poeng

 Nr 6 : Ingrid Austad/Kare-Saran Äksön (Hollandsk gjeterhund)    176 poeng

 Nr 7: Jan Pål Fugledal/Bringback`s Son Of Odin (Golden)            167,5 poeng

 

Kl 3 5 møtt, 1 med 1 premie

 

Nr 1: Lene Rhoden/ Sagåsen`s Tascha (Vorsterhund)                311 Poeng

 

Elite 8 møtt, 6 med  premie

 

Nr 1: Guri Kårvatn/Veemtroppens Ælli (Schæfer)                       303 poeng 

Nr 2: Elisabeth Stene/Søkkjelias Turbo Emil  (Toller)                  300 Poeng

Nr 3: Monika Kvernberg/Målli (BC)                                           290 poeng

 Nr 4: Kristin Estenstad/Arminzeras Even Stevens (Flat Coated)   282 poeng

 Nr 5: Emma Båtnes/Natu-Peik ( Toller)                                      278 poeng

Nr 6: Jeanette Lønsethagen/Indregårdens Diva (Golden)             276 Poeng

 

 

 

Dalane Hundeklubb sitt LP-stevne 17/2-13

Dommer alle klasser: Terje Haugen

27 pm- 23 møtt

 

Kl Elite 2 pm- 2-  1. premier

Nr 1 Geir Ove Håkull og Hempth`s Dancer (Vinnie)               267,5 p. 1.pr.

Nr 2 Helene Stokka og Omega                                             264 p. 1.pr.

 

Klasse 1 -13 pm (10 møtt) 6- 1. premier

Nr 1 Ingunn H Hognestad og Wirabruks Chaki                      190 p. 1.pr.

Nr 2 Jan Inge Malmin og Punky                                            188 p. 1.pr.

Nr 3 Elizabeth Krone og Lizzi                                                  186,5 p. 1.pr.

Nr 4 Gunvor G Aamodt og Mira                                             182,5 p. 1. pr.

Nr 5 Marit Malmin og Vicky                                                    173 p. 1 pr.

Nr 6 Lise Marie Løvli og Bendik                                               160 p. 1.pr.

 

Klasse 2- 8 pm (7 møtt) 1- 1 premie,

Nr 1 Kari Ommedal og Nuch Konugsbergets Øistein Vikingson   177,5 p.1 pr.

 

Klasse 3 ingen med 1premie

 

 

 

Nkk Bø, elite

Dommer: Traaholdt / Sørmarken

 

1. Harry-Pepper / Frøystad, Line Fatland,                                                290,5 p.
2.
Amira/ Teien, Maren Helene                                                                      277,5 p.
3.
Tonedo’s Supreme Luce/Johansen, Øivind,                                     275,5 p.
4.
Chess/ Thon, Grete                                                                                           274 p.
5. Kronvallaren Glöd/ Basma, Nina                                                             262 p.
6. Tending Jynx/ Brenden, Lillian                                                                  260,5 p.
7. Yra/ Røine, Aina Fatland                                                                                260 p.
8. Kronvallaren Exo/ Børresen, Svein                                                         258 p.
9.
Lord/ Trasti, Eva                                                                                                   252,5 p.
10. Doubleuse Cloudberry/ Brustad, Trond                                           251 p.
11. Myrullen’s Junior Flis/ Selsaas, Kjellaug                                         250 p.
12.
Ytrelia’s Yatzy,/Bakke, Hege Schea                                                      248 p.
13. Kronvallaren Heidi/ Hauger, Kristin Natås                                    250 p.
14. Kronvallaren Malte/ Wickstrøm, Monica                                       238,5 p.
15. Somollis Mi-Nellie/ Sola, Kristin                                                           232,5 p.
16. Kronvallaren Jaffa/ Hauger, Kristin Natås                                     231 p.
17. Astra Lynx/ Marolia, Janita                                                                      226,5 p.
18. Pluto/ Roarsen, Solgunn                                                                              225 p.
18. Happy-Flip/ Kristiansen, Anette                                                            225 p.
20.
Vassruggens Ålga Mildir/ Lund, Renate                                            222 p.
21. Fak’s Neversay Never/ Lanes, Antonio Reynoso                          222 p.
22.
Dream D’aspe Et D’ossau/ Matre, Synnøve Solberg                 221 p.
23. Olebjörks Masodik Mekkora,/Høyer, Unni Berit                         218 p.
24. Doubleuse Harrier/ Nilsen, Anita Galtung                                     198,5 p.
25.
Polar Circus Ronaldo/ Høyland, Tone                                                 192,5 p.
26.
Tending Knockout/ Nordve, Gørill                                                        179,5 p.
27. Kelliegårdens Evita/ Mc Dowell, Liv                                                    148,5 p.

 

Nkk Bø, kl 3, 20 møtt, 2 med 1 pr.

1:  Despina Galdr/Hege Bakke                                  294 p.
2. Wilddog Kip/Widar Bratlie                                     256,5 p

 

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 1, 7 med 1 premie, 22 møtt

1. Stine Rekdal / Kronvallaren Thelma                               189,5

2. Roy Eftedal / Kiærsåsen Zimba                                      189

3. Inger Lise Kristiansen / Wayli                                        177

4. Tine Z Andersen / Gildewangens Aike                              171

5. Karianne Johansson / Solsvingens Chablis                       168

6. Rita Kastet / Bullborder Aqua Zala                                   167

7. Gunvor Bjørbekk / Arras                                                  165,5

 

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 2, 3 med 1 premie, 17 møtt

1. Siv Merete Kapstad / Lara                                                177,5

2. Trine Frøshaug / Crawfields Ret Hot Sweet Bell                    176,5

3. Nina Christiansen / Ok Coralls Red Concho                         169

 

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl 3, 3 med 1 premie, 5 møtt

1. Else Helene Feet / Janoffs Energiske Chiao                        290,5

2. Torbjørg Breistein / Børves Bongo Its Topsy                       277,5

3. Anniken Rekstadvik / Flips Ben                                         274,5

 

Bø og Sauerads hundeklubb 12.1

kl elite , 9 med 1 premie, 19 møtt

1. Svein Børresen / Kronvallaren Exo                                   293,5

2. Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis                             291

3, Synnøve Matre / Dream                                                   289

4. Nina Basma / Kronvallaren Glød                                        286

5. Grete Thon / Chess                                                         286

7. Maren Teien / Amira                                                        273,5

8, Anne Selland / Myrullens Jenka                                         270,5

9. Trond Brustad / Doubleuse Cloudberry                                                      264,5

3. Anette Kristiansen / Happy Flip                                         260

10. Tine Andersen / Kip                                                                                   253,5

11. Anne Gry Øyeflaten / Havresvingens Ambra                                              250,5

12. Janita Marolia / Astra Lynx                                                                         245,5

13. Eva Trasti / Lord                                                                                       237,5

14. Ann Helen Fossdal / Liz Jada                                                                      232

15.Liv McDowell / Kelliegårdens Evita                                                              221,5

16. Beate Judith / Hotnspicy Thats the one                                                       211,5

17. May Brit Stolfoss / Træets Zita                                                                    192

18. Liv McDowell / Klokkeråsens Kantarell                                                         181,5

19. Anne Marit Traaholt / Knertebos Optimal Onoff                                           142

 

 

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 1, 6 med 1 premie.

1. Stine Rekdal / Kronvalaren Thelma (bc)                         187

2. Karianne Johanson / Solsvingens Chablis (gr)                 186

3. Anne Lise Scarffishcer / Pinocchios Eomer (m.pudd)         182,5

4. Connie Kristensen / Doc (bc)                                         174,5

5. Tine Zappfe Andersen / Gildevangens Aike (sch)              173

6. Geir Andre Rommen / Kronvallarens Savannah (bc)          167,5

 

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 2, 4 med 1 premie. 9 møtt

1. Trine Frøshaug / Crawfields Red Hot  Sweet Bell                189,5

2. Ann Sissel Lyngen / Lantlykkans Irrblost                                                   176,5

3. Nina Christiansen / Ok koralls Red Consho                                                166,5

4. Janne Hermansen / Emil                                                                            160

 

 

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl 3,  med 1 premie. 4 møtt

1: Torbjørg Breistein / Bjørves Bingo Isy Topsy                     281

 

Norsk Shipperke Klubb, Bø, 13.1

kl Elite, 7med 1 premie. 15 møtt

1. Grethe Thon / Chess                                                    308

2: Kjellaug Selsaas / Myrullens Flis                                    296

3. Maren Teien / Amira                                                     292

4. Nina Basma / Kronvallaren Glød                                     270

5. Synnøve Matre / Dream Daspe Et Dossau                        269,5

6. Tine Z Andersen / Kip                                                    266

7. Irene Yrstad / Kasper                                                    261

8. Svein Børresen / Kronvallaren Exo                                   249,5

9. Anne Gry Øyeflaten / Havresvingens Ambra                      241,5

10. Janita Marolia / Astra Lynx                                            233

11. Beathe Judith / Hotnspicy Thats the one                         218

12. Ann Helen Fossdal / Liz Jada                                                                    201

13. Anne Selland / Myrullens Jenka                                                               196,5

14. Anne Marit Traaholdt / Knertebos onnof                                                  189

15. May Brit Stilfos / Træets Sita                                                                     181

 

 

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 1, 16 startende, 8 med 1 pr, Dommer:

1: Liz Rognstad / Getweilers Game On                                                 189

2: Hege Johnsen / Myrullens Lille Herman                                            188

3: Ann Karin Isaksen / Spar Ess                                                          185,5

4: Karianne Buer / Step                                                                       180,5

5: Cathrine Johansen / Ramez                                                              177,5

6: Anne Berit Heiereng / Flyn                                                               174

7: Sylvia Pflugradt   / Lotta                                                                  173,5

8: Reidun Nordstrand / Whisky                                                            172

 

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 2, 12 startende, 3 med 1 pr, Dommer:

1: Hege Schea Bakke / Despina Galdr                          191

2: Hege Laurentz / Tex                                               174,5

3: Gro Steinarson / Middelgate Candy                           167

 

(Fredrikstad 12.1)

Kl. 3, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer:

1: Anne Line Mjøen Johansen / Arcanorum Excalibur av Volunteer       281,5

 

(Fredrikstad 12,1)

kl elite, 13 startende. 4 me1 premie:

 

1  Hege Schea Bakke / Ytrelias Yatzy                                              298

2  Nina Eide/  Ringlets Ember                                                          284

3  Antonio L. Grundvig / Faks Neversay Never                               277

4  Monica Wickstrøm / Kronvallaren Malte                                      270,5

5  Liz Rognstad / Kronvallaren Itzy Bitzy                                         246,5

5  Hege M. Andersen / Sindregardens Shankly T                            246,5

7  Kim Pedersen / Kiss                                                                    236

8  Hilde Hov / Tindra                                                                     227

9  Elisabeth Isaksen / Torpvallarens August                                    208,5

10  Åse Doubleuse Lindt / Surfin Bittersweet                                   162

11  Annebeth Reinert / Asafa de la noe d Orient                              155

12  Tone Høyland / Polar Circus Ronaldo                                       146

13  Laila Johannessen / Ravneberget`s Idun                                   136,5

 

 

Sør Rogaland brukshudklubb 13.1

Dommer ?

 

kl 1, 1 mott, 1 med 1 pr:

1 Mariann Henriksen / Woodshine Nemesis (groend) 163,5

 

kl 2, 8 møtt, 3 med 1 pr:

1 Aina Røyne / Kylie                                                                                                                 173,5

2 Katinka Moberg / Bamse                                                                                                         171

3 Åse Berg / Tolleråsen Athene                                                                                                  170,5

 

Kl elite 3 møtt, 2 med 1 pr

1 Aina Røyne / Tyra                                                                                 306

2 Line F.Frøystad / Harry Pepper                                                                305

3 Line Budsberg / Petter Pan                                                                     244

 

 

Ølen Etne Vindafjord hundeklubb 27.12

Dommer Svein Rønning alle klasser

 

kl 1, 6 mott, 1 med 1 pr:

1 Astrid Weider Ellefsen / Rugdelias Rzm Atuck ( Voersther) 183

 

kl 2, 3 møtt, 1 med 1 pr:

1 Lene Kristin Wilhelmsen / Minus (bc) 179

 

Kl 3, 2 møtt, 1 med 1 pr:

1 Gro Birkeland / Happy Birdhuntsers Princess 276

 

Elite: 3 møtt, 1 med 1 premie:

1 Kjellaug Selsaas / Myrullens Junior Flis ( bc) 299,5
2 Synnøve Matre / Dream (gr) 227.0
3 Kari ann Reistad / Gina 133,5

 

Nordisk mesterskap Finland 8-9.12

Kl. Elite, 28 startende, 14 med 1 pr, Dommer: ?

 PL.

 Poeng

1

Katja Kiviaho/Tending Airborne, (BC), FIN 291,75

2

Jessica Svanljung/Tending Knight (BC), FIN 282,75

3

Aina Fatland Røine/Tyra (BC), NOR 274,5

4

Tarja Melakari/Tending Jetblack (BC), FIN 271,75

5

Christa Enqvist-Pukkila/Tending Able Tiger (BC), FIN 268,25

6

Heidi Kailio/Hermine Gallia At. av Nangijala (Groenendael), FIN 268

7

Nina Manner/Tending Hotspur (BC), FIN 267,75

8

Line Fatland Frøystad/Harry-Pepper (BC), NOR 267,75

9

Hege Bakke/Ytrelia's Yatzy (BC), NOR 264,5

10

Birgitte Bruel/Tiger, (BC) DEN 263,75

11

Lillemor Edström/Shikka Res. (BC), SWE 263,25

12

Mona Kjernholm/Vallhunden Marvin (BC), SWE 261,5

13

Maria Brandel/Vallmyra Ylle (Working Kelpie), SWE 258

14

Vivi Pedersen/Kelliegårdens Ozi (BC), DEN 256,5

15

Louisa Wibroe/Saunajaakon I Love You (BC), DEN 256,25

16

Lena Björnson/Navalls Tease (BC), SWE 251,5

17

Diana Samuelsson/Tazzehagens Tazz (BC), SWE 250,25

18

Lillian Brenden/Tending Jynx (BC), NOR 249

19

Niina Svartberg/Tollarbos Skojstreck V Ducke (Toller), SWE 248

20

Leena Partanen/Tending Dinah Res. (BC), SWE 240,25

21

Hanne Skaarup Sellerup/Muscha's Thunder Storm (BC), DEN 233,5

22

Monica Wickström Kronvallaren Malte, (BC) NOR 226,25

23

Synnøve Solberg Matre/Dream D'aspe Et D'ossau, (GR) NOR 223,75

24

Øivind Johansen/Tonedo's Supreme Luce Res. (BC), NOR 222,5

25

Fredrik Högström/Olsagårdens Sky (BC), SWE 192,25

26

Christina Ingerslev/Saunajaakon Hold Me Tight (BC), DEN 180,5

27

Bente Søressen/Min Bedste ven Hallie (BC), DEN 171,75

28

Annette Olesen/Border Tap's Nanna Res. (BC), DEN 151,5

 

 

Karlstad BK 2.12

Kl. Elite, 7 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Kjell Larsson

1 Eva Tønnessen/Deeside's Miss Moneypenny Svensk Lydighetschampion 259

 

 

NKK, Lillestrøm, Dogs4All 25.11

Kl. Elite, 30 startende, 13 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen/Øystein Ødegård

1 Hege Schea Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC) 304,5
2 Grete Thon/Chess (BC) 297,5
3 Line F. Frøystad/Harry-Pepper (BC) 296,5
4 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 291,5
5 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 288
5 Kjellaug Selsaas/Myrullen`s Junior Flis (BC) 288
7 Maren Helene B. Teien/Amira (BC) 279,5
8 Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC) 278,5
9 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 273
10 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 266,5
11 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 265
12 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 257,5
13 Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC) 256
14 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 255
15 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 253,5
16 Hege M Andersen/Sindregardens Shankly T (BC) 252
17 Eva Trasti/Lord (BC) 248
18 Antonio Reynoso Lanes/Faks Neversay Never (Lab. Retr.) 242,5
19 Anita Galtung Nilsen/Doubleuse Harrier (Golden Retr.) 236,5
20 Kim Pedersen/Kiss (BC) 228
21 Astrid B. Willersrud/River Fox Gáski Af Gine (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) 225,5
21 Gørill Nordve/Lucky (BC) 225,5
23 Siv Svendsen/Vips (BC) 217,5
24

Linn Thevik/DKV 11 Limp-Bizkit (Australian Kelpie)

185
25 Maria Erikson/Redqliff`s First Explorer (Australian Kelpie) 176
26 Ronny Lillebakken/Thicha`s Beautiful Niko Mikkel (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) 171,5
27

Janita Marolia/Astra Lynx (BC)

166,5
28 Beate Fossum/Miss Stella Polaris`s Beauty (Rottweiler) 141,5
29 Ørjan Pedersen/Vikevannets`s Helios Zita (Flat Coated Retr.) 138

30

Anders Svare/Leonardas Driftige Nemi (m) (Belgisk Fårehund Malinois)      

Brutt

 

 

Drammen BHK 10.-11.11

Kl. Elite, 9 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard og Erik Brenden

1 Maren Helene B. Teien/Amira (BC) 294,5
2 Renate Lund/Vassruggens Ålga Mildir (Golden Retr.) 278
3 Berit Halvorsen/Bernweiler's Whisky (Rottweiler) 250,5
4 Emilie Prytz/Niceie (BC) 233,5
5 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterhund) 227,5
6 Renate Lund/Grette Borderen Dolly (BC) 223
7 Jorunn Marie Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retr.) 215
8 Kari Olli Helgesen/Doubleuse Alioth (Golden Retr.) 195
9

Rikke Svele/Blackneck's A' Lysa (Belgisk Fårehund Malinois)

-

 

Drammen BHK 10.-11.11

Kl. 3, 14 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard og Erik Brenden

1 Marit Winge/Work Of Time's Miss Molly 276
2 Mona Strømdal/Poecilia's Imperial Fantasy 273,5

 

Drammen BHK 10.-11.11

Kl. 2, 22 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard og Erik Brenden

1 Kjersti Johansen/Brakeless Fortuna Farenheit 167
1 Kristian Larsen/Viltvårdarns Nipa 167
3 Maren Helene B. Teien/Brukshundens Keen Kiter 161,5

 

Drammen BHK 10.-11.11

Kl. 1, 33 startende, 11 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard og Erik Brenden

1 Kristin Gudem/Myrullen's Lazy Haste 194
2 Trine Frøshaug/Crawfields Red Hot Sweet Bell 188,5
3 Camilla Værholm/Lexie Dischler 175
3 Mona Tvervåg/My Trusted Friend Caz Fly High 175
5 Elisabeth Natasha Røysland/Echuca Dynamite Delinquen Tengel 174,5
6 Hege  Karlsen/Sweet Candy 172,5
7 Mai-Kristin Nicolaysen/Stagedive's Marilyn Monroe 171,5
8 Karoline Sivertsen/Fonkebakken's Ilik 171
9 Mai-Kristin Nicolaysen/Mira Stagedive Chanell 166,5
9 Hilde Bjerke/Kronvallaren Tamzin 166,5
11 Ann-Merethe Rønning/Isell's Vixen 161

 

 

Tønsberg HK 3.11-4.11

Kl. Elite, 22 startende, 12 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden og Trond Morten Teigen

1 Nina Bing Eide/Ringlets Ember (Labrador Retr.) 288,5
2 Monica Wickstrøm Reiersen/Malte (BC) 281
3 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 278,5
4 Grete Thon/Chess (BC) 277,5
5 Ann Helen Fossdal/Liz Jada (Golden Retr.) 277
6
7
8
9
10
11
12

 

Tønsberg HK 3.11-4.11

Kl. 3, 10 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden og Trond Morten Teigen

1 Heidi Leinaas/Conan 280
2 Marit Sørum/Petra 278,5
3 Anniken Rekstadvik/Flips Ben 262

 

Tønsberg HK 3.11-4.11

Kl. 2, 17 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden og Trond Morten Teigen

1 Marianne Jacobsen/Hugo 189
2 Anita Helgesen/Zeppo 177
3 Aarstad/Superfly Sister 175
4 E. Thormondsrud/Bertha 168,5
5 Trine Tørissen/Volez Vous 168
6 Synnøve Arnesen/Myggen 162

 

Tønsberg HK 3.11-4.11

Kl. 1, 24 startende, 11 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden og Trond Morten Teigen

1 Martine Hansen/Jacklines Brilliant 185
2 Trond Jonassen/Nemi 184
3 Bjarne Berg/Cesar 183
4 Krisin Gudem/Lizy 181
5 Camilla Værholm/Lexie 180,5
6 Heidi Nilsen/Maia 179,5
7
8
9
10
11

 

 

SBK 1968 4.11

Kl. Elite, 2 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Geir Ove Håkull/Winnie (Hemth's Dancer) 246
2 Cathrine Haugaa/Pebishar's Savanna Rossie 240

 

SBK 1968 4.11

Kl. 3, 4 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Kari Aspøy/Iggy-Pop 298
2 Audhild Meland/Lotta 269
3 Jens Jensen/Misty 259

 

SBK 1968 4.11

Kl. 2, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Else Kristin Svendsen/Linnie 185,5

 

SBK 1968 4.11

Kl. 1, 6 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Laila Severinsen/D-FOR 188,5
2 Lene Willumsen/Minus 182,5
3 Inger Lise Løtoft/Diablo 163
4 Evelyn Selsaas/Alma Koivolehton 160

 

 

Orust BK 3.11

Kl. 3, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Bo Isaksson

1 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 277,5
2 Jennie Weimèn/Que Sera Sera Ferrari Testarossa (Schäferhund) 269

 

 

NKK Hamar 13.10
Kl. Elite, 16 startende, 5 med 1 pr, Dommer:
Ann Christin Sjøtun

1 Grete Thon/Chess (BC) 285
2 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 282
3 Maren Teien/Amira (BC) 280,5
4 Eva Trasti/Lord (BC) 280
5 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 279,5
6 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 255
7 Kristin Natås Hauger/Kronvallaren Heidi (BC) 246
8 Gørill Nordve/Lucky (BC) 238
9 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 236,5
10 Svein Børresen/Exo (BC) 235
11 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 232
12 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC 230
13 Renate Lund/Vassruggens Alga Mildir (Golden Rertr.) 229,5
14 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 201
15 Elisabeth Isaksen/Torpvallarens August (BC) 188,5
16 Ida Mari Stiansen/Heierås Camaro (Belgisk Fårehund Tervueren) 129

 

NKK Hamar 13.10
Kl. 2, 15 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden
1 Linda Høyem Hyggen/Willacarras Catherine Zeta-Jones (Austr. Cattledog) 175
2 Hege Karslen/Dalbugården`s Pretty Lune (Rottweiler) 170
3 Hilde Aasvestad/Tollca`s Blue Lagoon (Nova Scotia Duck Tolling Retr.)      167,5
3 Muletunet`s Bee-Lula (Belgisk Fårehund Groenendeal) 167,5

 

 

Kragerø Hundeklubb 7.10

Kl. Elite, 5 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Kommer

1 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 289
2 Ann H. Fossdal/Liz Jada (Golden Retr.) 256,5
3 Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC) 255,5
4 Gro Hauge/Crosstime's Mie (BC) 202
5 May Britt Stifoss/Træet's Sita I I (BC) 91,5

 

Kragerø Hundeklubb 7.10

Kl. 3, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Kommer

 

Kragerø Hundeklubb 7.10

Kl. 2, 6 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Kommer
1 Marianne Jacobsen Hagen/Hugo (BC) 185
2 Solveig Markussen/Nesbakkens Eira (BC) 172

 

Kragerø Hundeklubb 7.10

Kl. 1, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Kommer

1 Carina Tollefsen og Kristine Vinje/Fuscienne Des Fees D`ebene (Groendal)  162,5


 

Norsk Schäferhund Klub avd. Haugaland 7.10

Kl. Elite, 12 startende, 4 med 1 pr, Dommer:

1 Kjellaug Selsaas/Myrullen`s Junior Flis (BC) 296
2 Line F. Frøystad/Pepper-Harry (BC) 289
3 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 288
4 Andreas Rundqist/Mominds Snø 258,5
5
6
7
8
9
10
11
12

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Haugaland 7.10

Kl. 3, 4 startende, 11 med 1 pr, Dommer:

1 Kari-Ann Reistad/Gina (Belgisk Fårehund Malinois) 275

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Haugaland 7.10

Kl. 2, 4 startende, 4 med 1 pr, Dommer:

1 Silje Madsgård/Bøves I like Agira(BC) 182,5
2 Monica Torgersen/Deep Eyes small change o succsessII 178
3 Line F. Frøystad/Henry (BC) 168,5
4 Anne Selland/Bøves Bingos I like chipsy (Australsk Kelpie) 162

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Haugaland 7.10

Kl. 1, 8 startende, 3 med 1 pr, Dommer:
1 Aina Fatland Røine/Kylie BC) 191
2 Katrine Moberg/Bamse (blandingshund)
3 Else Svendsen/Linnie (BC) 161

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 6.10

Kl. Elite, 10 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Roar Holmen

Foto:Merete Greaker

1 Kim Pedersen/Kiss (BC) 265
2 Emilie Prytz/Niceie (BC) 261,5
3 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterhund) 254,5
4 Hege M. Andersen/Sindregardens Shankly (BC) 252
4 Antonio Reynoso Lanes Grundvig/Faks Neversay Never (Lab. Retr.) 252
6 Cathrine Strålsund/Akersborg Cobbie (BC) 230
7 Toril Marie Kragseth Sletner/I-Lexie Av Lisgard (Schäferhund) 214,5
8 Laila Johannessen/Ravnebergets Idun (Golden Retr.) 204,5
9 Roy Rasmussen/Akersborgs Inka-Lill (BC) 196
10 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 194,5

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 6.10

Kl. 3, 9 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Roar Holmen

1 Vivi Kristin Nøkleholm Nilsen/Blacknecks B'era (Belgisk Fårehund Malinois) 277,5
2 Hege Lindahl/Torpvallarens Juni (BC) 262

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 6.10

Kl. 2, 15 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Anne-Marit Traaholt

1 Heidi Albrigtsen Ernst/Jannoffs Energiske Kassie (BC) 179,5
2 Kari Engen/Værnerbo Tarek (Schäferhund) 168
3 Anne Berit Heiring/Brukshundens Fame Karamell (BC)    162,5

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Indre Østfold 6.10

Kl. 1, 26 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Camilla Lyng Låche/Molly (Blandingshund) 179
2 Veronica Silkebækken/A-Tiara (Eurasier) 174,5
3 Turid Sunde/Hårkollens Kia (Labrador Retr.) 168,5
4 Ulla Henriksen/Light My Fire Bowary (Pyreneisk Gjeterhund) 167,5
5 Patricia Risopatron/Frida Frosk av Hiselfoss (Berner) 162
6 Eva Instefjord/BH Finsegaards Lambada (Schäferhund) 160

 

Arendal og Omegn Hundeklubb 4.10

Kl. Elite, 8 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Siv Svendsen/Vips (BC) 294
2 Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC) 270
3 Ann Helen Fossdal/Liz Jada (Golden Retr.) 264
4 Anita Galtung Nilsen/Doubleuse Harrier (Golden Retr.) 252,5
5 Irene Sørsvann/Andjøh's Sacha Jones (Lab. Retr.) 234,5
6 Terje Haugen/Kummelum's Cütie Pie (Dvergschnauzer Sort/Silver) 174
7 May Britt Stifoss/Træet`s Sita I I (BC) 174
8 Cathrine Haugaa/Pebishar's Savanna Rossie (Golden Retr.) 159,5

 

Arendal og Omegn Hundeklubb 4.10

Kl. 3, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Sølvi Eide/Maiky (Blandingshund) 265,5

 

Arendal og Omegn Hundeklubb 4.10

Kl. 2, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

 

Arendal og Omegn Hundeklubb 4.10

Kl. 1, 6 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Elin Berntzen/Catoma's Quick Stepping Nova (Shetland Sheepdog) 178
2 Nina Elvebråten/Seemework Love (BC) 166

 

 

Horten Hundeklubb 30.9

Kl. Elite, 14 startende, 7 med 1 pr, Dommer: Johnny Halvorsrud/Arild Eriksen

Foto:Lene Fjugstad

1

Øivind Johansen/Tonedo's Supreme Luce (BC)

292

2

Siv Svendsen/Vips (BC)

289

3

Monica Wickstrøm/Kronvallaren Malte (BC)

281

4

Marianne Foss/Kelliegårdens Ricki (BC)

280,5

5

Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC)

276,5

6

Gro Hauge/Crosstime's Mie (BC)

264

7

Øivind Johansen/Tonedo's Wilde Kimmie (BC)

258,5

8

Jorunn Ludvigsen/Doublebugg (Golden Retr.)

239

9

Bjørn Byggerud/Pipino's Athilla (Hvit Gjeterhund)

232

10

Rikke Svele/Blackneck's A' Lysa (Belgisk Fårehund Malinois)

227,5

11

Linda Sandbugt/Memory Of Zico Grant Av Sea Perto (Australian Shepherd)

212

12

Line Bu Nilsen/Aussie Gården's Penelope (Australian Shepherd)

186,5

13

May Britt Stifoss/Træet's Sita I I (BC)

99

14

Elisabeth Norberg/Blue Borders Bessie (BC)

Ikke møtt

 

Horten Hundeklubb 30.9

Kl. 3, 7 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Johnny Halvorsrud

Foto:Lene Fjugstad

1

Janita Marolia/Astra Lynx (Border Collie)

276,5

 

Horten Hundeklubb 30.9

Kl. 2, 7 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Johnny Halvorsrud

Foto:Lene Fjugstad

1

Elin Henriksen/Tollerstemmen's Jessie (Nova Scotia Duck Tolling Retriever)

178

2

Lene Grimstad/Jacklaine's Bissie Buttercup (Golden Retr.)

174,5

3

Synnøve Arnesen/Mabel Joy's Breath Of Heaven (Shetland Sheepdog)

171

 

Horten Hundeklubb 30.9

Kl. 1, 17 startende, 9 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen
Foto:Lene Fjugstad

1

Marianne Hagen/Hugo (BC)

192

2

Anita Helgesen/Kiæråsens Zeppo (BC)

188

3

Ann Sissel Lyngen/Lantlyckans Irrbloss (Nova Scotia Duck Tolling Retriever)

181,5

4

Line Bu Nilsen/Blacktorn's Million Dollar Baby (Australian Shepherd)

178,5

5

Trude Aas/Samson (Blandingshund)

176

6

Hanne Elisabeth Oksett/Winterbourne Special Edition (Field Spaniel)

173

7

Elisabeth Røysland/Echuca Dynamite Delinquent Tengel (Collie Langhåret)

170

8

Jorid Nilsen/Blacktorn's Ps I Love You (Australian Shepherd)

169

9

Carol Norfolk/Izgara's Dreaming Mitcha (Belgisk Fårehund Tervueren)

160

 

 

Färgelanda BHK 29.9

Kl. 3, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: ?

1 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler)        267,5

 

Färgelanda BHK 29.9

Kl. 2, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: ?

1 Geir Traaholt/Knertebo´s Next Fantasy (Rottweiler) 169,5

 

 

Indre Østfold Hundeklubb 29.9

Kl. Elite, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Ann Christin Sjøtun

Foto:Kim Pedersen

1 Kim Pedersen/Kiss (BC) 266
2 Antonio Reynoso Lanes Grundvig/Faks Neversay Never (Lab. Retr.) 242
2 Line Haugan Moen/Sort Guld Beira Mar (Flatcoated Retr.) 242
4 Lise-Lotte Gundersen/Catchios Blue Shadow (Cocker) 215
5 Jannicke Bjørnebakken/Kozagans Cowboy Mackensey (BC) 210,5
6 Linda Sandbugt/Memory Of Zico Grant Av Sea Perto (Austr. Shepherd) 183,5
7 Åse Marie Nilsen/Doubleuse Lindt Surfin Bittersweet (Golden Retr.) 142,5
8 Toril Marie Kragseth Sletner/I-Lexie Av Lisgard (Schäferhund) 138

 

Indre Østfold Hundeklubb 29.9

Kl. 3, 12 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Janita Marolia/Astra Lynx (BC) 290,5
2 Titti Malm/Sprettheims C'est La Vie (Rottweiler) 266

 

Indre Østfold Hundeklubb 29.9

Kl. 2, 18 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen og Ann Christin Sjøtun

1 Sissel Witnes Schultz/Seamist Ice (Collie) 188
2 Laila Johannessen/Ringmaster Late Less (Golden Retr.) 176
3 Elisabeth Taraldsen/Blacu Beauty (Dvergpuddel) 174
4 Lisbeth Mikalsen/Polarhiets A-ice Dancer Samson (Samojed) 166
5 Anne Lefstad/Ytrelias Kita (BC) 161,5

 

Indre Østfold Hundeklubb 29.9

Kl. 1, 28 startende, 7 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Ann Elisabeth Svanberg/Petterson (Blandingshund) 176
2 Katja Nielsen/Bjarto (Blandingshund) 171
3 Eli Tangen/Holevikens Roxie (Schäferhund) 170,5
4 Veronica Silkebækken/A-Tiara (?) 168
4 Solveig Bjørnstad/Allizto Model Behavior By Valentino (flat) 168
6 Camilla Lyng Låche/Molly (Blandingshund) 168
7 Foreningen for omplassering v/Dagfinn/Fanny (Blandingshund) 160,5

 

Eds BHK 23.9
Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Anita Galtung Nilsen/Doubleuse Harrier (GR) 271
2 Bo Isaksson/Eyemarkers Snowie (BC) Sverige 235
3 Rolf Johansson/Thilwhil´s Fidji (Hovawart) Sverige 228
4 Anne-Marit Traaholt/Knertebo´s Fancy (Rottweiler) 220
5 Øivind Nilsen/Conover´s In The Name Of Father (Flatcoated Retriever) Brutt

 

Eds BHK 23.9
Kl. 3, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Vivi Nøkleholm/Blackneck´s B´era (Malinois) 268

 

Eds BHK 23.9
Kl. 2, 6 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Geir Traaholt/Knertebo´s Next Fantasy (Rottweiler) 165,5
2 Kari-Gro Bangvoll/Bryning Perfect Ten (BC) 160

 

Eds BHK 23.9

Kl. 1, 5 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Tina Johansson/Boltiltorps Take Me To The Top (Flatcoated Retriever) Sverige 180,5
2 Kari-Gro Bangvoll/Jardy La Cense Du Balmelok (Bouvier des Ardennes) 163,5

 

Sør-Rogaland Brukshund Klubb 23.9

Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Svein Stangeland

1 Line F. Frøystad/Pepper-Harry (BC) 301,5
2 Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC) 267
3 Helena Stokka/Kronvallaren Omega (BC) 238

4 Line Budsberg/Petter Pan (BC) 210

 

Sør-Rogaland Brukshund Klubb 23.9

Kl. 3, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Svein Stangeland

1 Synne Meling Nåmdal/Peik (BC) 265

 

Sør-Rogaland Brukshund Klubb 23.9

Kl. 2, ? startende, 0 med 1 pr, Dommer: Svein Stangeland

 

Sør-Rogaland Brukshund Klubb 23.9

Kl. 1, 4 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Svein Stangeland

1 Line F. Frøystad/Henry (BC) 182,5
2 Marit Rasmussen Anfinsen/Dixie (BC) 180
3 Kjell Grastveit/Kira (Flatcoated Retriever) 174,5

 

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 22.9

Kl. Elite, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Renate Lund/Grette Borderen Dolly (BC) 286,5
2 Renate Lund/Vassruggens Alga Mildir (Golden Rertr.) 242,5
3 Bjørn Byggerud/Pipino’s Athilla (Hvit Gjeterhund) 181,5
4 Berit Halvorsen/Bernweiler's Whisky (Rottweiler) 164

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 22.9

Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 22.9

Kl. 2, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Solveig Markussen/Nesbakkens Eira (BC) 170

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Grenland 22.9

Kl. 1, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Øystein Ødegård

1 Marianne Jacobsen Hagen/Hugo (BC) 187,5

 

 

Tanums BK 22.9
Kl. 3, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrén

1 Pia Söderqvist/Stjärnglimtens Stella (GR) Sverige 270
2 Anne-Marit Traaholt/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 267,5

Tanums BK 22.9
Kl. 2, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer:
Bertil Hyrén

1 Geir Traaholt/Knertebo´s Next Fantasy (Rottweiler) 165


Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 22.9
Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Odd Geir Sørmarken

1 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 284,5
2 Kjellaug Selsaas/Myrullen`s Junior Flis (BC) 256
3 Judith Beate Stenehjem/Hot’n Spicy That’s the One (BC) 216,5
4 Urd Aadnanes/El`mambee`s Hugo Boss (Storpuddel) 191,5

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 22.9
Kl. 3, 2 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Odd Geir Sørmarken

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 22.9
Kl. 2, 1 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Odd Geir Sørmarken

1 Anna Ådnanes/Hedda (Toypuddel) 168

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 22.9
Kl. 1, 5 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Odd Geir Sørmarken

1 Anne Selland/Børve Bingo’s I like Chipsy (BC) 181,5
2 Siv Grosås/Maråsens Ripzi (Schäferhund) 176
3 Gunvor Grødem Åmodt/Mira (Blandingshund) 173,5
4 Tina Vikse/Kanjan’s P Rikke (Schäferhund)  165,5

 

 

NKK Rogaland, Orre 16.9

Kl. Elite, 25 startende, 14 med 1. pr, Dommer: Leif A. Olsen/Svein G. Rønning

1 Hege Schea Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC) 298,5
2 Line F. Frøystad/Pepper-Harry (BC) 298
3 Monica Wickstrøm/Kronvallaren Malte (BC) 287
4 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 286
5 Gørill Nordve/Lucky (BC) 279
6 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 278,5
6 Kjellaug Selsaas/Myrullen`s Junior Flis (BC) 278,5
8 Kristin Natås Hauger/Kronvallaren Heidi (BC) 278
9 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 275
10 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 266
11 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 265,5
12 Maren Teien/Amira (BC) 265
13 Grete Thon/Chess (BC) 259,5
14 Aina Fatland Røine/Tyra (BC)  258
15 Ann H. Fossdal/Liz Jada (GR) 248,5
16 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 247
17 Eva Trasti/Lord (BC) 245
18 Monica Bakken/Kjerrberglia's Ajax (GR) 215,5
19 Emilie Prytz/Niceie (BC) 207
20 Helena Stokka/Kronvallaren Omega (BC) 196
21 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 191,5
22 Cathrine Strålsund/Akersborg Cobbie (BC) Ikke møtt
23 Terje Haugen/Zappa (Dvergschnauzer) Ikke møtt
24 Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC) Ikke møtt
25 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) Ikke møtt

 

 

Norsk Schäferhund Klub avd Oslo 9.9

Kl. Elite, 1 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Toril Marie Sletner/I-Lexie Av Lisgard (Schäferhund) 258,5

 

Norsk Schäferhund Klub avd Oslo 9.9

Kl. 3, 0 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

 

Norsk Schäferhund Klub avd Oslo 9.9

Kl. 2, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Bente Lyngaas/Honning Vom Quettinger Hof (Hovawart) 160

 

Norsk Schäferhund Klub avd Oslo 9.9

Kl. 1, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Carol Ann Myhre/Tunevannets Fix (BC) 176

 

 

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 9.9

Kl. Elite, 1 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Mette A. Nilsen/Kero (Blandingshund) 273,5
2 Ellinor Monsen/Echuca Chieftain Sarek Going North (Collie Langhåret) Brutt

 

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 9.9

Kl. 3, 1 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

 

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 9.9

Kl. 2, 1 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Sandra Lucie Moen/Foxo (Blandingshund) 180,5

 

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 9.9

Kl. 1, 8 startende, 6 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Marianne Johannessen/Quiara Quadora Avrina (Storpuddel) 186
2 Marianne Johannessen/Mydele’s Georgine (Storpuddel) 182
3 Lena Iversen/Garnvikens Gaia (Vorstehhund Strihåret)      180
4 Liv Johansen/Lullebos Golden Baiba (Golden Retr.) 174
5 Nina M. Olsen/Bekkstuggu’s Bsz Rubi (Vorstehhund Strihåret) 173,5
6 Marit Hansen/Strawberry Creek’s Kaylye M (Newfoundlender) 162,5

Felles gruppebilde fra NRK og Alta, Klasse 1 - Elite.

Alta Hundeklubb 8.9

Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Mette A. Nilsen/Kero (Blandingshund) 262,5
2 Ellinor Monsen/Echuca Chieftain Sarek Going North (Collie Langhåret) 180

 

Alta Hundeklubb 8.9

Kl. 3, 7 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Inger Pedersen/Rottrobis Real Q (Rottweiler) 268,5

 

Alta Hundeklubb 8.9

Kl. 2, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Sandra Lucie Moen/Foxo (Blandingshund) 181,5

 

Alta Hundeklubb 8.9

Kl. 1, 12 startende, 7 med 1. pr, Dommer: Per Eigil Gylland

1 Marianne Johannessen/Quiara Quadora Avrina (Storpuddel) 183,5
2 Liv Johansen/Lullebos Golden Baiba (Golden Retr.) 174,5
3 Lena Iversen/Garnvikens Gaia (Vorstehhund Strihåret)      173
4 Marianne Johannessen/Mydele’s Georgine (Storpuddel) 172,5
5 Marit Hansen/Strawberry Creek’s Kaylye M (Newfoundlender) 171
6 Ingrid Pedersen/Astekinas Dipsy (Riesenschnauzer Sort) 170,5
7 Nina M. Olsen/Bekkstuggu’s Bsz Rubi (Vorstehhund Strihåret) 167

 

 

Gjøvik Hundeklubb 8.9

Kl. Elite, 4 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Svein Georg Rønning

1 Eva Trasti/Lord (BC) 245
2 Isabella Grandalen/Taspitir's Skip The Rest (BC) 192
3 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 189
4 Bjørn Byggerud/Pipino's Athilla (Hvit Gjeterhund) 182

 

Gjøvik Hundeklubb 8.9

Kl. 3, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Ina Moholdt/Ruffen (Blandingshund) 271,5

 

Gjøvik Hundeklubb 8.9

Kl. 2, 14 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Ellen Kåsastul/Chika (BC) 179,5
2 Hilde Johnsen/Get Weiler's Fus (BC) 178,5

 

Gjøvik Hundeklubb 8.9

Kl. 1, 17 startende, 6 med 1. pr, Dommer: Svein Georg Rønning

1 Eirik Steinsli/Skeidhaugen's Grådige Gorm (Schäferhund) 184
2 Heidi Nordby/Vestpolen's Don Zappo (Schäferhund) 183
3 Frøydis Edvardsen/Armani (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 181,5
4 Gry Heidi Vangen/Sunlit Yr Kavi Timcapris (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 177
5 Linda Opaas/Lauvstuas Bella Vie Cinderella (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 169
6 Stine Strander/ Migeva Ice Ice Baby (Welsh Corgi Cardigan) 160,5

 

 

Drøbak Hundeklubb 8.9

Kl. Elite, 6 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Arild Eriksen

Foto:Marianne Elise Methi

1 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 294
2 Line Bu Nilsen/Aussi Gården`s Penelope (Austr. Shepherd) 261
3 Laila & Tore Johannessen/Ravneberget`s Idun (GR) 246
4 Linda Sandbugt/Zico Grant av Sea Perto (Austr. Shepherd) 187,5

 

Drøbak Hundeklubb 8.9

Kl. 3, 9 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Arild Eriksen

Foto:Marianne Elise Methi

1 Irene O. Yrstad/Kasper (Blandingshund) 278

2 Karin Hansen/Quinzie (Golden Retr.)     268

 

Drøbak Hundeklubb 8.9

Kl. 2, 12 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Berntsen/Eriksen

1 Monica & Jan V. Bakker/Beat the Box 170
2 Mette Krohg/Kullaholm's Mio (?) 161,5
3 Elisabeth Taraldsen/Black Beauty (Dvergpuddel) 161

 

Drøbak Hundeklubb 8.9

Kl. 1, 20 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Camilla Værholm Dischler/Lexie (?) 188,5
2 Silje Eriksmoen/Azu (Austr. Shepherd) 183,5
3 Mai-Kristin Nicolaisen/Stagedive's Marilyn Monroe (Boxer) 162

 

 

Norsk Schnauzer Bouvier Klubb, Oslo/Akershus 6.9

Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 260
2 Monica Wickstrøm/Kronvallaren Malte (BC) 248,5
3 Marit Dalby/Kronvallaren Kanutten (BC) 219,5
4 Lise Lotte Gundersen/Carchios Blue Shadow (Cocker) 194,5
5 Line Moen/Sort Guld Beira Mar (Flat) 131,5

 

Norsk Schnauzer Bouvier Klubb, Oslo/Akershus 6.9

Kl. 3, 8 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Arild Eriksen

 

 

Årjängs BHK, Sverige 2.9

Kl. Elite, 5 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Tommy Gunnarsson

1 Linda Stubsjøen/Kelliegårdens Luke (BC) 292,5
2 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) 291
3 Anne Herøy/Roscanaille´s Qliff (Australian kelpie) 274
4 Jannicke Bjørnbakken/Kozagans Cowboy Mackenzie 250,5
5 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterh) 240,5

 

Årjängs BHK, Sverige 2.9

Kl. 3, 2 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Tommy Gunnarsson

1 Kristin Halle/Engelaiz Non Stop Kokos (Boxer) 269

 

Årjängs BHK, Sverige 2.9

Kl. 2, 9 startende, 5 med 1. pr, Dommer: Tommy Gunnarsson

1 Linda Stubsjøen/Træets Mezz (BC) 188,5
2 Tine Hansen/Redqliff´s First Challenge (Australian kelpie) 181
3 Linda Bakke/Leo (Blandingshund) 176
4 Laila Johannessen/Ringmaster Late Lass (Golden Retriever ) 172
5 Nina Hendis/Deen`s Trollungen Ivrig (Riesenschnauzer svart) Sverige 166

 

Årjängs BHK, Sverige 2.9

Kl. 1, 4 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Gunnar Claesson

1 Anne Herøy/Whyalla`s Ida (Australian kelpie)  192
2 Ellen Alexander/Gnizt de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterh) 178
3 Tina Nätt/Engine Veruca Salt (Pudel Mellom) Sverige 161

 

 

NKK Tromsø 2.9

Kl. Elite, 2 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

1 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 291
2 Rune Mattson/Birgjit Lien Av Staalhjert (Malinois) 260

NKK Tromsø 2.9

Kl. 3, 3 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

 

NKK Tromsø 2.9

Kl. 2, 5 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

 

NKK Tromsø 2.9

Kl. 1, 5 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

1 Maria N. Hansen/Bonnie Misty Tylor Av Golden Jet (Sheltie) 167,5

 

 

Tromsø Hundeklubb 1.9

Kl. Elite, 1 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen
1 Eva-Liz Brøstadbotn/Khemosabi Mj's Smooth Criminal (GR) 224

Tromsø Hundeklubb 1.9

Kl. 3, 4 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

 

Tromsø Hundeklubb 1.9

Kl. 2, 5 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

1 Connie Heim/Gismo (Blandingshund) 171
2 Siw Hege Mortensen/Combine Limelight (Golden Retr.) 170

 

Tromsø Hundeklubb 1.9

Kl. 1, 8 startende, 4 med 1. pr, Dommer: Stein Feragen

1 Eva-Liz Aandal/Sandbytøsens Gurin (Golden Retr.) 177,5
2 CharlotteVeding/Electra Balotti Fra Vakre Meløy (Toller) 170
3 Beathe Solberg/Altaflats Dream On (Flat) 166,5
4 Monica Haugen/B-Terra Av Miessvarrri (Ungarsk Vizla) 166

 

 

Arvika BHK, Sverige 1.9

Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Gunnar Claesson

1 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) SLCH 298,5
2 Pia Albinsson/Borderness Hi Fi (BC) Sverige 271,5
3 Anne Herøy/Roscanaille´s Qliff (Australian kelpie) 254

 

Arvika BHK, Sverige 1.9

Kl. 3, 0 startende, 0 med 1. pr, Dommer:

 

Arvika BHK, Sverige 1.9

Kl. 2, 3 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Gunnar Claesson

1 Linda Bakke/Leo (Blandingshund) 173,5
2 Tine Hansen/Redqliff´s First Challenge (Australian kelpie) 165,5

 

Arvika BHK, Sverige 1.9

Kl. 1, 5 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Gunnar Claesson

1 Anne Herøy/Whyalla`s Ida (Australian kelpie) 192

 

 

Kils BHK, Sverige 31.8

Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Jörn Andersen

1 Anne Herøy/Roscanaille´s Qliff (Australian kelpie) SLCH 265
2 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) 227

 

Kils BHK, Sverige 31.8

Kl. 2, 10 startende, 6 med 1. pr, Dommer: Jörn Andersen

1 Jenny Tjus/Atenagården Aly (Schäfer) 184
2 Annika Frick/Sångfågelns Golde (Labrador Retriever) 182
3 Christine Karlsson/Ottey´s Goldenlocks (Collie Langhår) 179,5
4 Anette Öhver/Mischaland´s Idol (Schäfer) 176,5
5 Tine Hansen/Redqliff´s First Challenge (Australian kelpie) 173,5
6 Annika Wikenström/Indra (BC) 171,5

 

Kils BHK, Sverige 31.8

Kl. 1, 8 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Lennarth Sanfridsson

1 Anne Herøy/Whyalla`s Ida (Australian kelpie) 185,5
2 Anna Haeggblom Bjellå/Oska Av Midälvaland  (Schäfer) 183
3 Lina Sundberg/Gränsvallarens Zaphod (BC) 168,5

 

 

Norsk Hovawart Klubb 26.8
Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Terje Haugen

Foto:Ellen Alexander Chanti til venstre.

1 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterh) 270
2 Berit Halvorsen/Bernweiler’s Whisky (Rottweiler) 188

 

Norsk Hovawart Klubb 26.8
Kl. 3, 2 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Terje Haugen

1 Mona Stømdal/Poecilia's Imperial Fantasy (Jack Russell Terrier) 279

 

Norsk Hovawart Klubb 26.8
Kl. 2, 2 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Terje Haugen


Norsk Hovawart Klubb 26.8
Kl. 1, 10 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Terje Haugen
Foto:Ellen Alexander
Gnizt til høyre.
1 Ellen Alexander/Gnizt de la vie Pastorale (Pyreneisk Gjeterh) 168
2 Helga Bergvatn/Heka-B Tunet’s Bjuti (Hovawart) 162


Stovner Hundeklubb, Kløfta 26.8
Kl. Elite, 11 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Anne Lise Ytreberg / Kronvallaren Pondus (BC) 297,5
2 Solgunn Roarsen / Pluto (BC) 292
3 Kristin Hauger / Kronvallaren Heidi ( BC) 276,5
4 Kim Andre Pedersen / Kiss (BC) 252
5 Antonio Lanes / Faks Neversay Never (labr) 245
6 Hege Andersen / Sindregårdens Shanky (bc) 215
7 Tove Carlsen / Kruttlappen Ask (BC) 207
8 Helene Berglund / Fantins Whinny (springer) 206
9 Vivi Ann Sneve / Aracnorums Fabo Fareraz (rottw) 191
10 Liv McDowell / Kelliegårdens Evita (bc) 186
11 Liv McDowell / Klokkeråsens Kantarell (flat) 165,5

Stovner Hundeklubb, Kløfta 26.8
Kl. 3, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Gøril Nordve / Tending Knockout (BC) 285

 

Stovner Hundeklubb, Kløfta 26.8
Kl. 2, 10 startende, 3 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Hanne Pettersen / Nydelige Mia av Corona (Ries) 173,5
2 Trine Røykås / Foxy Diamonds Bond James Bond (Manc T) 173
3 Hege Karlsen / Dalbugårdens Pretty Luna (Rottw) 166
4


Stovner Hundeklubb, Kløfta 26.8
Kl. 1, 12 startende, 4 med 1. pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Tor Harald Simonsen / Luke (BC) 177
2 Inger Nordli / Tinka (BC) 168,5
3 Hofstad / Nicolaisen / Grytbaks Bellamy Mathilse (Rottw) 167,5
4 Chris Andre Lunde / Chanto (BC) 162,5

 

 

Norsk Schäferhundklubb avd Kongsberg 25.8
Kl. Elite, 5 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Renate Lund/Grette Borderen Dolly (BC) 269
2 Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC) 266,5
3 Berit Halvorsen/Bernweiler's Whisky (Rottweiler) 220,5

 

Norsk Schäferhundklubb avd Kongsberg 25.8
Kl. 3, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Mona Stømdal/Poecilia's Imperial Fantasy (Jack Russell Terrier) 265,5
2 Elin Furuholt/Passa På Something Spesial (Cairn Terrier) 236
3 Tove Andersen/Kronvallaren Emilie (BC) 226,5

 

Norsk Schäferhundklubb avd Kongsberg 25.8
Kl. 2, 4 startende, 2 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 John A Pettersen/Pasofino's Oopsi Daisy (Schäferhund Normalhår) 182
2 Hege Karlsen/Dalbugården's Pretty Luna (Rottweiler) 176

Norsk Schäferhundklubb avd Kongsberg 25.8
Kl. 1, 18 startende, 7 med 1. pr, Dommer: Erik Brenden

1 Trine Frøshaug/Crawfields Red Hot Sweet Bell (Golden Retriever) 193,5
2 Camilla Værholm Dischler/Lexie (BC) 177,5
2 Ann-Irene Thorstensen/Tex (Schäferhund Normalhår) 177,5
4 Solveig Amundsen/Triwinn's Zorba (Schäferhund Normalhår) 174,5
5 Heidi Therese Bjørnfjaten/Azravi's Rado (Rottweiler) 171
6 Maiken Borgersen/Noticeable All My Lovin (Pinscher) 168,5
7 Elisabeth Røysland/Echuca Dynamite Delinquent Tengel (Collie Langhåret) 162

 

 

Dalane Hundeklubb 25.8

Kl. Elite, 4 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Elin Dahl

1 Geir Ove Håkull/Hempth`s Dancer (Flat) 273
2 Helene Stokka/Omega (BC) 236,5
3 Urd Aadnanes/El`mambee`s Hugo Boss (Storpuddel) 225

 

Dalane Hundeklubb 25.8

Kl. 3, 6 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Elin Dahl

 

Dalane Hundeklubb 25.8

Kl. 2, 7 startende, 0 med 1. pr, Dommer: Elin Dahl

 

Dalane Hundeklubb 25.8

Kl. 1, 6 startende, 1 med 1. pr, Dommer: Elin Dahl

1 Christian Roxmann/Sukkertoppen`s Enough Cindy (Flat)  176

 

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.8
Kl. Elite, 4 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Sverre Theodorsen

1 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 283
2 Kjellaug Selsaas/Myrullens Junior Flis (BC) 281
3 Astrid Reinertsen/Kanjans Imme (Sch) 256,5
4 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 219


Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.8
Kl. 3, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Sverre Theodorsen

1 Astrid Reinertsen/Myrullens Kaptein Uno (BC) 266,5


Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.8
Kl. 2, 1 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Sverre Theodorsen

1 Torbjørg Breistein/Børve Bingo’s Isy Topsy (BC) 175


Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.8
Kl. 1, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Sverre Theodorsen



NKK Bjerke 19.8
Kl. Elite, 31 startende, 16 med 1 pr, Dommer: Hulsund/Mowè


1 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 307
2 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 296,5
3 Monica Wickstrøm Reiersen/Malte (BC) 294
4 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 293
5 Svein Børresen/Exo (BC) 289
6 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 287,5
7 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 281,5
8 Maren Teien/Amira (BC) 280
9 Gørill Nordve/Lucky (BC) 279
10 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 278,5
11 Kristin Natås Hauger/Kronvallaren Heidi (BC) 277,5
12 Grete Thon/Chess (BC) 272
13 Rosita Johansen/Kronvallaren Marvin (BC) 268
14 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 264,5
15 Elisabeth Isaksen/Torpvallarens August (BC) 258
16 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 257,5
17 Line Bu Nilsen/Aussi Gården`s Penelope (Austr. Shepherd) 254
18 Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC) 253
19 Marit Dalby/Kronvallaren Kanutten (BC) 252,5
20 Eva Trasti/Lord (BC) 244,5
21 Jannike Hansen/Embla (BC) 237,5
22 Hege M. Andersen/Sindregardens Shankly (BC) 235
23 Siv O. Svendsen/Vips (BC) 231
24 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 225,5
25 Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC) 210
26 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) 191
27 Cathrine Strålsund/Akersborg Cobbie (BC) 180,5
28 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu De La Vi (Pyreneisk Gjeterh) 176
29 Nina M. K. Andersen/Snupps (BC) 165
30 Kristin Sola/Somollis Mi-Nellie (BC) 162,5
31 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) Ikke møt

 

NKK Bjerke 19.8
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

 

NKK Bjerke 19.8
Kl. 2, 17 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Hanne Pettersen og Geir Wensberg/Nydelige Mia Av Coronna (Riesenschnauzer Sort) 178
2 Hege Karlsen/Dalbugården's Pretty Luna (Rottweiler) 163


NKK Bjerke 19.8
Kl. 1, 30 startende, 7 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen

1 Tor-Harald Simonsen/Luke (BC) 189,5
2 Sissel Larsen/Hajen Håb (Schäfer) 179
3 Elin Marie Pedersen/Vankami Jeanineschatzi (Dobermann) 171,5
4 Anne Marie Rulnes/Boeffie`s Jacinta (Schipperke) 169
5 Susana Pro Koivisto/Flora Fabulosa Del Corazoncito (Spansk Vannhund) 168,5
6 Hanna W. Torp/Sommarhagens Manzano (Mittelspitz) 165,5
7 Hanne S. Kjærulf/Kiosan`s Rin-Tin-Tin (Tervueren) 161



Aussispesialen, Ringebu 4.8
Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Terje Haugen

1 Eva Trasti/Lord (BC) 270,5
2 Unni Høyer/Olebjørks Masodik Mekkora 219,5
3 Monica Hollevik/Hakinos Eowyn Elvie 206,5
4 Line Bu Nilsen/Aussigårdens Penelope 202,5
5 Astrid Willumsrud/River Fox Gaski af Gine 195


Aussispesialen, Ringebu 4.8
Kl. 3, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Terje Haugen

1 Oona Bruun/Fiery Night Calls Av Aussieboxy, (Aussie) 265,5



Ransäter BHK 29.7
Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Kjell Larsson

1 Eva Trasti/Lord (BC) 278,5
2 Ann Landberg/Lacost (Rottweiler) Sverige 258,5
3 Tage Hjelm/Fia-Friends si-si (BC) Sverige 254,5


Ransäter BHK 29.7
Kl. 2, 5 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Conny Isebark

1 Trine Hansen/Redqliff's First Challenge ( Australsk Kelpie) 163
2 Hilde Johnsen/Getweiler's Fus (BC) 161,5


Ransäter BHK 28.7
Kl. Elite, 5 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Conny Isebark

1 Eva Trasti/Lord (BC) caciob 268
2 Kim Pedersen/Kiss (BC) 257
3 Ann Landberg/Lacost (Rottweiler) Sverige 253
4 Tage Hjelm/Fia-Friends si-si (BC) Sverige 231
5 Hege M. Andersen/Sindregardens Shankly (BC) 229


Ransäter BHK 28.7
Kl. 2, 5 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Conny Isebark

1 Trine Hansen/Redqliff's First Challenge ( Australsk Kelpie) 169
2 Hilde Johnsen/Getweiler's Fus (BC)  165,5
3 Rune Langård/Akersborg Hera  (BC)  163,5



Kils BHK 27.7
Kl. Elite, 5 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Jörn Andersen

1 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) SLCP 309,5
2 Lillemor Edstrøm/Shikka (BC) 297,5
3 Elisabeth Isaksen/Torpvallaren's August (BC) 290,5
4 Stefan Herou/Khemosabi Double Sonic (Golden Retriver) 284
5 Ingela Renhult Somollis/Bailey´s-coffee (BC) 272,5


Kils BHK 27.7
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer:
Ylwa Kristoffersson

 

Kils BHK 27.7
Kl. 2, 10 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Jörn Andersen

1 Birgitta Szögi/Indragårdens Gusten (Golden Retr.) 190,5
2 Katarina Axelsson/Höstglädjens Stjärnklar (Golden Retr.) 184,5
3 Staffan Herou/Khemosabi Mj´s Beat It (Golden Retr.) 176
4 Maria Grindal Skogs/Azizi´s Salty By Devil (Hvit Gjeterhund) 175
5 Hege Karlsen/Dalbugårdens Pretty Luna (Rottweiler) 166,5
6 Nina Tandberg/Maja (BC) 165

 


Bro-Håbo BHK 19.7
Kl. Elite, ? startende, 5 med 1 pr, Dommer: Marita Berg

1 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC), Int. LP Ch./Caciob 300

2 Lena Eriksson/Ängsallarens Sky (BC) Sverige 291
3 Ann Rosenberg/Borderness Ice (BC) Sverige 282,5
4 Marie Blomfeldt/Ullbitens Alice (BC) Sverige 277
5 Jenny Eriksson/Skybar Collateral (Labr. Retr.) Sverige                                            256


ED BHK 15.7
Kl. Elite, 4 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson
Foto:Anne-Marit Traaholt

1 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 278

2 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 260
3 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Fancy (Rottweiler) 201,5
4 Kari-Gro Bangvoll/Kippilaw Con Verted (Austr. Stump Cattle Dog Brutt


ED BHK 15.7
Kl. 3, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

ED BK 15.7
Kl. 2, 9 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 181,5

2 Jenny Coldén/Sandale On The Move (Airedaleterrier)                  181,5
3 Laila Johannessen/Ringmaster Late Lass (Golden Retriever ) 178
4 Bengt Hellström/Schappelyckan Asko (Schapendoes) 160


ED BHK 15.7
Kl. 1, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Inge Larsson

1 Hege Laurendz/Brukshunden`s Tex (BC) 180



Årjäng BHK 14.7
Kl. Elite, 5 startende, 2 med 1 pr, Dommer:
Tommy Gunnarson

1 Lena Björnson/Navals Tease (BC) Sverige 308
2 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 305

Elisabeth Isaksen/Torpvallaren's August (BC)                      248,5
4 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 247
5 Lena Sundsrud/Bo Jalapeno av Nangijala (Groendael) Sverige Brutt


Årjäng BHK 14.7
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Tommy Gunnarson

Årjäng BHK 14.7
Kl. 2, 11 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Lillemor Edström

1 Kristin Lystad/Aron (Dobermann) 165
2 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 162


Årjäng BK 14.7
Kl. 1, 7 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Tommy Gunnarsson
Foto:Halle, Fika til høyre.

1 Anna-Carin Lönn/Deen`s Timo (Riesenschnauzer svart) 182
2 Marianne Søgaard/Visterwood Cariad Du (Labr. Retr.) 172,5
3 Kristin Steinmoen Halle/Engelaiz Valpolicella Fika (Boxer) 163,5


 

Färgelanda BHK 11.7
Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrèn

1 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 273
2 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Fancy (Rottweiler) 218,5
3 Mats Mügge/Türingen`s Qhalle Qmpan (Rottweiler) 213,5
4 Bo Isaksson/Eyemakers Snowie (BC) 205,5
5 Helena Lindhe/Kido`s Gizmo (Schäfer) 198


Färgelanda BHK 11.7
Kl. 3, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrèn


Färgelanda BHK 11.7
Kl. 2, 11 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Bertil Hyrèn

1 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 195,5
2 Johansson/Hoffetrollet´s Ajax (Hovawart) 161,5


Färgelanda BHK 11.7
Kl. 1, 11 startende, 6 med 1 pr, Dommer: Sven Oskar Lundmark

1 Pernilla Svensson/Lindjax India (Malinois) 182
2 Annica Karlsson/Lankelly Laban (Boxer) 174
3 HåkanLinde/Inlicios 3rd Wish (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 173
3 Carola Brusevold/Napos Kajsza (Pumi) 173
5 Ulrika Ohlsson/Soft Is Nobila Biggles (Iris Softcoated Wheaten Terrier) 166,5
6 Urban Fransson/Frasse (Blandingshund) 160



NKK Trondheim 1.7
Kl. Elite, 8 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

1 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 291
2 Eva Trasti/Lord (BC) 277
3 Ikonen/Tronic Catarua (BC) Fin 242,5
4 Ikonen/Borderness Just Tosi (BC) Fin 238
5 Renate Lund/Vassruggens Ålga Mildur (Golden) 230
6 Renate Lund/Grette Borderen Dolly (BC) 226
7 Anne Cecilie Eide/Sindregårdens Nicki R (BC) 217,5
8 Anders Svar/Leonards Driftige Niemi (Malinois) 208


NKK Trondheim 1.7
Kl. 3, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

NKK Trondheim 1.7
Kl. 2, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1

Line Garberg/Heierås Killer (Belgisk Fårehund Tervueren)

171

NKK Trondheim 1.7
Kl. 1, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1

Pål Arne Knappen Bye/Raa Staff's Kristian Astrix (Staffordshire Bull Terrier)

178,5


NKK avd. Hordaland 23.6
Kl. Elite, 7 startende, 3 med 1 pr, Dommer:
Ann Kristin Sjøtun

1 Monica Wickstrøm Reiersen/Kronvallaren Malte (BC) 284
2 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 282,5
3 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 273,5
4 Anne H Selland/Myrullens Jenka (BC) 234
5 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 227


NKK avd. Hordaland 23.6
Kl. 3, 2 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Ann Kristin Sjøtun

NKK avd. Hordaland 23.6
Kl. 2, 2 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Ann Kristin Sjøtun

NKK avd. Hordaland 23.6
Kl. 1, 6 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Ann Kristin Sjøtun

1 Silje S. Madsgård/Børves Bingo's I Like Agira 181,5
2 Tony Rakner/Get Weilers Frisco 176,5
3 Cecilie Bårdsen/Børves Bingo's I-Take The Risk 175



Norsk Retrieverklubb avd. Tromsø 20.6
Kl. Elite, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1 Hege Thoresen/Texas Hold'em (BC) 262
2 Ellinor Monsen/Echuca Chieftain Sarek Going North (Collie Langhåret)  208,5
3 Eva-Liz Aandal/Khemosabi Mj's Smooth Criminal (Golden Retr.) 207

Norsk Retrieverklubb avd. Tromsø 20.6
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

Norsk Retrieverklubb avd. Tromsø 20.6
Kl. 1, 7 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

Norsk Retrieverklubb avd. Tromsø 20.6
Kl. 1, 10 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1 Knut Heimen/Zenado Vom Terlüner Schlo (Hvit Gjeterhund) 182
2 Anette Mau Johansen/Vahkar (Rottweiler) 162,5


Eds BK 17.6

Kl. Elite, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Laila Andreassen

1 Ann Helen Fossdal/Liz Jada (Golden Retr.) Svensk Lydighetschampion 272
2 Stefan Olsson/Bardlands Loke (Risensc.) 202,5
3 May Britt Stifoss/Træet`s Sita II (BC) 194
4 Anita G. Nilsen/Fibi (Blandingshund) 191
5 Anne-Marit Traaholt/Knertebos Fancy (Rottw.) 173,5


Hamar og Omegns HK 17.6
Kl. Elite, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus  282
2 Cathrine Strålsund/Akersborg Cobbie  224,5
3 Helene Berglund/Fantins Whinny  197

Hamar og Omegns HK 17.6
Kl. 3, 8 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden


Hamar og Omegns HK 17.6
Kl. 2, 10 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen

1 Kjersti Bakke/Disel av Martes Foina 166
2 Hilde Johnsen/Getweilers Fus 161,5
3 Linda Ytrestøyl/Gizmo 151

Hamar og Omegns HK 17.6
Kl. 1, 18 startende, 7 med 1 pr, Dommer: Stein Feragen

1 Wenche Tarud/Smooth X-cellent Thelma of Torrosly  180,5
2 Perly Berge/Runforfuns Absolute Cute  175,5
2 Line Gjengedal Rud/Solsvingen Americano Cava  175,5
4 Ellen Kåsastul/Chika  173,5
5 Kim Gjedtjernet/Akira  167,5
6 Linda Opaas/Celunas Diggilodiggilei Lauvstuas Belle Vie 160,5
7 Gry Heidi Vangen/Cinderella 160



Norsk Retrieverklubb avd. Sogn og Fjordane 16.6
Kl. Elite, 4 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard
1 Solveig Fløde/Ockmonix Maestro Grieg (Tervueren) 232
2 Anne Bjørke/Børvelias Elvira (Labrador) 185,5
3 Lene Haugen/Brains Lasse Lure (BC) 185
4 Tommy Haukeland/Minipinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 162,5

Norsk Retrieverklubb avd. Sogn og Fjordane 16.6
Kl. 2, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard


Norsk Retrieverklubb avd. Sogn og Fjordane 16.6
Kl. 1, 11 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard
1 Hilde Søreide/Capoiras Jacira (Rottweiler)   178
2 Ingvild Teigen/Celeste Chamonix Av Vikholmen (Collie Langhår)   175
3 Nina Sandvik/Hot`n Sweets Dennis Balder (Mellompuddel)    171,5
4 Anne Berge Bjørnseth/Macmasters Nala In Silver (Dvergschnauzer) 165,5



Kirkenes og Omegn Hundeklubb 16.6

Kl. 3, 2 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

Kirkenes og Omegn Hundeklubb 16.6

Kl. 2, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

Kirkenes og Omegn Hundeklubb 16.6

Kl. 1, 10 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1

Ann Iren Losoa/Mira (Blandingshund)

183,5


Sandefjord Hundeklubb 16.6
Kl. Elite, 14 startende, 8 med 1 pr, Dommer:
Terje Haugen
Foto:Rune Bjerkelund

1 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 294
2 Grete Thon/Chess (BC) 292
3 Monica Wickstrøm/Malte (BC) 287,5
4 Svein Børresen/Exo (BC)  279
5 Øivind Johansen/Tonedo`s Wilde Kimmie (BC) 277,5
6 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 276
7 Siv Omholt/Bailey (BC)                                    269,5
8 Ann Helen Fossdal/Liz Jada (Golden Retr.) 265


Norsk Schäferhund Klub avd. Hedemark 16.6
Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer:
Stein Feragen

1 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 279
2 Nina Basma/Kronvallaren Lex Luthor "Ramp" (BC) Lydighetschampion 258

3 Unni Høyer/Olebjørks Masodik Mekkora (Ungarsk Visla )                          255



Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 10.6
Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe

1 Mette A. Nilsen/Kero (Blandingshund) 272
2 Nils-Gunnar Korsvik/Flatham's Flöjjeli Opa Morna (Flat Coated Retriever) 149

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 10.6
Kl. 3, 4 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe


Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 10.6
Kl. 2, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe

1 Inger Pedersen/Rottrobis Real Q (Rottweiler) 163

Norsk Retrieverklubb avd. Vest-Finnmark 10.6
Kl. 1, 9 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe 

1 Heidi E. Pedersen/Astekinas Celma (Riesenschnauzer Sort) 168
2 Nils-Gunnar Korsvik/Flatham's Jämen Jiverbåo (Flat Coated Retriever) 165,5
3 Ann Iren Losoa/Mira (Blandingshund) 162
3 Marita Thoresen/Arminzeras Troika (Flat Coated Retriever) 162


Flateby Hundeklubb 10.6
Kl. Elite, 6 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen
1 Tove Carlsen/Kruttlappen Ask (BC) 245,5
2 Elisabeth Isaksen/Torpvallaren's August (BC) 227,5
3 Kari Olli Helgesen/Doubleuse Alioth (Golden Retr.) 195,5
4 Grethe og Roy Rasmussen/Akersborg Inka-Lill (BC) 191,5
5 Helene Berglund/Fantins Whinny (Engelsk Springer Spaniel) 167,5
6 Laila og Tore Johannessen/Ravneberget's Idun (Golden Retr.) 163

Flateby Hundeklubb 10.6
Kl. 3, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen
1 Jan Sverre Johannessen/Brakeless Ferocious Frezia (Malinois) 265

Flateby Hundeklubb 10.6
Kl. 2, 9 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen

1 Karina Andersen/Barvestad's Billie Jean (Hvit Gjeterhund) 181
2 Hege Karlsen/Dalbugården's Pretty Luna (Rottweiler) 178
3 Irene Yrstad/Kasper (Blandingshund) 176,5
3 Jeanett Larsen Fuhre/Amorandi's Hennessy Taster (Golden Retr.) 176,5
5 Anne-Marit Traaholt/Knertebo's Optimal Onoff (Rottweiler) 168,5

Flateby Hundeklubb 10.6
Kl. 1, 15 startende, 4 med 1 pr, Dommer:
Øystein Ødegård
1 Kari Anne Lier Hansen/Visterwood Ynni Du (Labrador Retr.) 189,5
2 Martine Grav/Sniffer's Qlura (Schäferhund Normalhår) 182,5
3 Steinar Øiseth/Harley (Shetland Sheepdog) 173,5
4 Laila Johannessen/Ringmaster Late Lass (Golden Retr.) 164,5


Norsk Dalmatiner Klubb, Tromsø 10.6

Kl. Elite, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Terje Haugen
1 Eva-Liz Aandal/Khemosabi Mj`s Smooth Criminal (Golden Retriever) 221,5


Norsk Schäferhund Klub avd. Troms og Omegn 9.6-10.6
Kl. Elite, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1 Hege og Ann-Elise Thoresen/Texas Hold'em (BC)   204
2 Eva-Liz Aandal/Khemosabi Mj's Smooth Criminal (Golden Retr,) 189
3 Ellinor Monsen/Echuca Chieftain Sarek Going North (Collie Langhåret) 173,5

Norsk Schäferhund Klub avd. Troms og Omegn 9.6-10.6
Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola

Norsk Schäferhund Klub avd. Troms og Omegn 9.6-10.6
Kl. 2, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1 Sissel Berg/Komsa's Thia (Schäferhund Normalhår)  172


Norsk Schäferhund Klub avd. Troms og Omegn 9.6-10.6
Kl. 1, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Frid Mikkola
1 Lisa og Mats Jakobsen/Lilla Primtorpets Qoralle (Austr.Kelpie)   180


Oslo og Omegn Dressurklubb 9.6
Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden
1 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 272

Oslo og Omegn Dressurklubb 9.6

Kl. 3, 7 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen
1 Toril Kolstad/Lintrollets Xitron (Hovawart)  264

Oslo og Omegn Dressurklubb 9.6
Kl. 2, 17 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden
1 Katharina Kostic/Vilda Meduza Cool And Sha (Collie Korthåret) 179,5
2 Katrine Anderssen/Scooterbrook Patsi (Cocker Spaniel) 169
3 Christin Vanberg/Knertebo's Optimal Otra (Rottweiler)  160,5

Oslo og Omegn  Dressurklubb 9.6
 
Kl. 1, 25 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Trond Morten Teigen
1 Marianne Olsen/Melis (Blandingshund) 181
2 Monica C. Olavesen/Rexob Unique Sweetheart (Boxer) 179
3 Unni Karin Berge/Synnfjell's Blushing Frid (Nova Scotia Duc.) 178
4 Åse Lange/Aquamanda's Paladin (Chesapeake Bay) 177
5 Ida Kulo/Træet's Ajax (BC) 170


Porsanger Hundeklubb 9.6

Kl. Elite, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe
1 Mette A. Nilsen/Kero (Blandingshund)                       235,5

Porsanger Hundeklubb 9.6

Kl. 3, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe

Porsanger Hundeklubb 9.6

Kl. 2, 7 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe

Porsanger Hundeklubb 9.6

Kl. 1, 10 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Marianne Mowe


Tromsø Hundeklubb 9.6

Kl. 1, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Terje Haugen
1 Tone Kristiansen/Wildline`s Weird Williams (Cairn Terrier ) 178


Gjøvik Hundeklubb 9.6
Kl. Elite, 1 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Nina Basma/Kronvallaren Glød 287



Norsk Schnauzer Bouvier Klubb avd Oslo/Akershus 7.6
Kl. Elite, 3 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Renate Lund/Grette Borderen Dolly (BC) 241,5
2 Renate Lund/Vassruggens Ålga Mildir (GR 209,5


Norsk Schnauzer Bouvier Klubb avd Oslo/Akershus 7.6
Kl. 3, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden


1 Lisa Selin/Such Black Emac Q-tee, Riesenschnauzer 274,5


Norsk Schnauzer Bouvier Klubb avd Oslo/Akershus 7.6
Kl. 2, 4 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Arild Berntsen

Norsk Schnauzer Bouvier Klubb avd Oslo/Akershus 7.6
Kl. 1, 10 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac (BC) 181
2 Unni Karin Berge/Synnfjell's Blushing Frida By Bilu (Nova Scotia Duck Tolling Retr.) 176,5
3 Anita Ness/Greypix's Hot Nordic Design (Dvergschnauzer Salt/Pepper) 176
4 Liza Holm/Helma (Blandingshund) 175,5


Hønefoss Hundeklubb 5.6

Kl. Elite, 3 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Berit Halvorsen/Bernweiler's Whisky, Rottweiler 277,5
2 Antonio Reynoso Lanes/Fak'sNeversay Never, Labrador Retriever 259
 

Hønefoss Hundeklubb 5.6

Kl. 3, 8 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard

1 Nina Bing Eide/Ringlets Ember, Labrador Retriever 294,5

Hønefoss Hundeklubb 5.6

Kl. 2, 9 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Stein Ole Nergaard


Hønefoss Hundeklubb 5.6

Kl. 1, 16 startende, 5 med 1 pr, Dommer: Arild Berntsen

1 Arnt Reiten/Sagafossen'sBrask, Riesenschnauzer Sort 174,5
2 Unni Jansen/Chess Player Omega, Australian Shepherd 173,5
3 Marianne Olsen/Melis, Blandingshund 169
4 Hanne Henriksen/Harrystaff's Jacqueline, Staffordshire Bull Terrier 163,5
5 Jannicke Mestad/Get Weiler's Flic Flac, Border Collie                      160,5


NKK Drammen NM Finale 3.6

Kl. Elite, 15 startende, 12 med 1 pr, Dommer:Sørmarken, Sjøtun, Haugen og Feragen

1 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 284,5
2 Grete Thon/Chess (BC) 284
3 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 282,25
4 Line Fatland Frøystad/Harry-Pepper (BC) 277,5
5 Monica Wickstrøm Reiersen/Malte (BC) 277
6 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) 269,25
7 Gørill Nordve/Lucky 265,5
7 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 265,5
9 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 263,75
10 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 263,25
11 Hege Schea Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC) 256
12 Svein Børresen/Exo (BC) 255
13 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 246,5
14 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 225,5
15 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) 220,5


NKK Drammen 3.6

Kl. 2, 10 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Hans Arne Marthinussen
1 Grete Sagvolden/Rs Sweet Sussie (m), Belgisk Fårehund, Malinois 175,5
2 Inger Beate R. Syrdahl/Kronvallaren Primus Motor, Border Collie 165,5
3 Eirine Annie Øvergård/Sagan's Fanta, Stor Puddel 163
4 Kristine Bø/Kira, Blandingshund 151
5 Camilla Marie Skarland/AD Nordic Icequeen, Staffordshire Bull Terrier 148,5
6 Eva Trasti/Akersborg Hera, Border Collie 142
7 Marianne Paulsen/Barbera D'alba, Stor Puddel 130,5
8 Kristin Lystad/Storm V Schutzart, Dobermann 124,5
9 Nina Christine Tandberg/Maja, Border Collie 123,5
10 Monica og Jan V. Bakken/Churnwood Beat The Box, Welsh Springer Spaniel 121,5

NKK Drammen 2.6

Kl. 3, 5 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Bjørn Ivar Svendsen
1 Judith Beate Stenehjem/Hotnspicy That's The One, Border Collie 273
2 Vivi Ann Sneve/Arcanorums Fabo Fareraz, Rottweile 225,5
3 Anita Iversen og Kjell Gulliksen/Av-Zan-Iaz Glimrende Lhea, Flat Coated Retriever 211,5
4 Eva Trasti/Lady, Blandingshund 193,5
5 Mona C. Strømdal/Poecilia's Imperial Fantasy, Jack Russell Terrier 182

NKK Drammen 2.6

Kl. 1, 14 startende, 3 med 1 pr, Dommer: Bjørn Ivar Svendsen
1 Linda Høyem/Willacarras Catherine Zeta-Jones, Australian Cattledog 181,5
2 Anita Iversen og Kjell Gulliksen/Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever 165
3 Vibeke Wang/Wallwein's Occhipinti, Labrador Retriever 164
4 Torbjørn Breistein/Børves Bingo's Isy Topsy, Border Collie 149,5
5 Ane Isabelle Simble/Zadigs Bindi, Australian Kelpie 142
6 Vegard Nordby og Trude Lieng/Solsvingens Americano, Golden Retriever 141,5
7 Vegard Nordby og Trude Lieng/Solsvingens Ice Coffee, Golden Retriever 138
8 Heidi Elisabeth Pedersen/Astekinas Celma, Riesenschnauzer Sort 136
9 Odd Inge Skaar/Lindatorps Valentine, Papillon 128,5
10 Inger Lise Johannessen/Mira, Blandingshund 126
11 Christoffer Halvorsen/Akira, Blandingshund 121
12 Merete Mørken/Groli's Easy To Love, Shetland Sheepdog 112
12 Kristin Løken/Gelitus Emil Fra Lønneberget, Cairn Terrier 112
14 Kaja Joten/Ludo, Blandingshund 109

NKK Drammen NM Kvalik 2.6

Kl. Elite, 47 startende, 21 med 1 pr, Dommer:Sørmarken, Sjøtun, Haugen og Feragen

Foto: Karianne Buer

Foto:Anne H. Selland
1 Aina Fatland Røine/Tyra (BC) 304
2 Monica Wickstrøm Reiersen/Malte (BC) 296
3 Line Fatland Frøystad/Harry-Pepper (BC) 292,5
4 Lillian Brenden/Tending Jynx "Lille My" (BC) 291
5 Solgunn Roarsen/Pluto (BC) 290,5
6 Grete Thon/Chess (BC) 289
7 Anne Lise Ytreberg/Kronvallaren Pondus (BC) 284
8 Svein Børresen/Exo (BC) 283
9 Nina Basma/Kronvallaren Glød (BC) 280,5
10 Gørill Nordve/Lucky 278,5
10 Hege Schea Bakke/Ytrelia`s Yatzy (BC) 278,5
12 Trond Brustad/Doubleuse Cloudberry (GR) 273
13 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) 272,5
14 Liz Rognstad/Kronvallaren Itzy Bitzy (BC) 271
15 Andreas Haugland/Kronvallaren I`m Amy (BC) 270
16 Kristin Natås Hauger/Heidi 267
16 Monica Bakken/Kjerrberglia's Ajax (GR) 267
18 Eva Trasti/Lord (BC) 266
19 Nina Basma/Kronvallaren Lex Luthor "Ramp" (BC) 265
20 Siv Svendsen/Vips (BC) 263,5
21 Synnøve Solberg Matre/Dream D`Apse Et D`Ossau (GR) 262,5
22 Hege M Andersen/Sindregardens Shankly (BC) 254,5
23 Jannike Hansen/Embla 254
24 Anette Kristiansen/Happy-Flip (BC) 250,5
25 Elisabeth Isaksen/Torpvallarens August (BC) 243
26 Kristin Sola/Nellie 238,5
27 Nina Winsnes/Schäfermarkens Birka (SCHÄFER) 236
28 Kim Pedersen/Kiss (BC) 235,5
29 Øivind Johansen/Tonedo`s Supreme Luce (BC) 234,5
29 Hilde Hov/Tindra (BC) 234,5
31 Øivind Johansen/Tonedo`s Wilde Kimmie (BC) 231,5
32 Helene Stokka/Kronvallaren Omega (BC) 229,5
33 Geir Ove/Håkull/Hempth`s Dancer "Winnie" (Flatcoated retriever) 224
34 Siv Svendsen/Kronvallaren Kry (BC) 222
35 Anne H Selland/Myrullens Jenka 219
36 Vegard Nordby/Billy The Kid (GR) 200,5
37 Anita Galtung Nilsen/Emil 191
38 Liv Mcdowell/Klokkeråsen's Kantarell "Neela" (Flatcoated retriever) 173
39 Mariann Kristiansen/Taspitir`s Birk (BC) 161
40 Ellen Alexander/Chanterelle Bleu De La Vi (Pyreneisk Gjete) 160,5
41 Hilde Hov/Funny 145,5
42 May Britt Stifoss/Træet`s Sita (BC) 60,5
43 Stine Høkeli/Bonus (BC) Ikke møtt
44 Hege Johnsen/Kronvallaren Gustav Vasa (BC) Ikke møtt
45 Kristin Natås Hauger/Kronvallaren Jaffa (BC) Ikke møtt
46 Marianne Foss/Kelliegårdens Ricki "Mira" (BC) Ikke møtt
47 Kirsti Ekstrøm/Klokkeråsen’s Xellent Choice "Spiff" (Flatcoated retriever) Ikke møtt



Kragerø Hundeklubb 27.5
Kl. Elite, 9 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Terje Haugen
Foto: A. G. Nilsen
1 Øivind Johansen/Tonedo's Supreme Luce (BC) 280,5
2 Svein Børresen/Kronvallaren Exo (BC) 277,5
3 Øivind Johansen/Tonedo's Wilde Kimmie (BC) 275,5
4 Anita Galtung Nilsen/Doubleuse Harrier (GR) LYDIGHETSCHAMPION 268
5 Lise Rose/Kronvallaren Lykke (BC) 226
6 Ann Helen Fossdal/Liz Jada (GR) 219
7 Siv Omholt/Baily (BC) 213
8 Gro Hauge/Crosstime's Mie (BC) 186,5
9 Lise-Lotte Gundersen/Catchio's Blue Shadow (?) 64


Stovner Hundeklubb 27.5

Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Grethe Thon/Chess (BC) 266,5
2 Liz Rognstad/Kronvallarens Itzy Bitzy (BC) 253,5
 

Stovner Hundeklubb 27.5

Kl. 3, 1 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Helge Holmin/Kahill's Man in the mirror (Springer spaniel) 201

 

Stovner Hundeklubb 27.5

Kl. 2, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden

1 Toril Halvorsen/Arakia's Runa Chalen (Doberman) 176
2 Kristin Trydal Torp/Hasseman's Rita (Schäfer) 153,5

 

Stovner Hundeklubb 27.5

Kl. 1, 1 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Erik Brenden
1 Bente Andersen/Zadiq's Berka (Kelpie) 164,5


Stovner Hundeklubb 26.5

Kl. Elite, 2 startende, 2 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen
1 Gøril Nordve/Lucky (BC) 280
2 Hilde Hov/Tindra (BC) 277

Stovner Hundeklubb 26.5

Kl. 3, 6 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen
1 Kim Pedersen/Kiss (BC) 264,5
2 Hege M. Andersen/Sindregardens Shankly (BC) 244
3 Gøril Nordve/ Tending Knockout (BC) 212,5
4 Wenche Eriksen/Kvikk (BC) 185,5
5 Berit Svenningsen/Stjärnglimtens Räzer (Golden retriever) 177
6 Hilde Everløf Andersen/Tolleråsens Timmi (Toller) 62


Stovner Hundeklubb 26.5

Kl. 2, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen

1 Kari Cecilie Hagen/Pepperjack Adriana (Fransk bulldog) 172,5
2 Katrin Andreassen/Scooterbrook Patsi (Cocker spaniel) 83


Stovner Hundeklubb 26.5

Kl. 1, 0 startende, 0 med 1 pr, Dommer: Elisabeth Isaksen


 

Uddevalla BK 27.5

Kl. 2, ? startende, 1 med 1 pr, Dommer: Lars Bucklin

1 Anne-Marit Traaholt m/Knertebo`s Optimal Onoff (Rottweiler) 190

 

Norsk Schäferhund Klub avd. Hallingdal 26.5
Kl. Elite, 2 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Arild Eriksen
1 Eva Trasti/Lord (BC) 292,5
2 Tommy Haukeland/Minioinas Cesar Copycat (Staffordshire Bull Terrier) 200

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.5
Kl. Elite, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Egil Gylland

1 Helene Stokka / Omega (?)                                                                      269,5

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.5
Kl. 3, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Egil Gylland

1 Judith Beate Stenshjem / Hot’n Spicy That’s the One (bc) 288

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.5
Kl. 2, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer: Per Egil Gylland
1 Audhild Mæland / Myrullens Kvikke Lotta (?)    191

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb 23.5
Kl. 1, 6 startende, 4 med 1 pr, Dommer: Per Egil Gylland

1 Silje Selland Madsgård / Børve Bingos I Like Agira (bc) 192
2 Nina Forus / Springtrend Woody Nightshade (eng. spr sp 168,5
3 Kari Ommedal / Konungsbergets Øistein Vikingson (islandsk fårehund) 166
4 Torbjørg Breistein / Børve Bingo’s Isy Topsy (?) 163


Norsk Schäferhund Klub avd. Oppland 20.5
Kl. Elite, 3 startende, 1 med 1 pr, Dommer:
Arild Berntsen
1 Unni Høyer og Per Olav Mathisen/Akita (Irsk Setter) 264
2 Unni Berit Høyer/Olebjörks Masodik Mekkora (Ungarsk Vizsla Korthåret) 224,5
3 Oona Merete Bruun/D'juicy The Chocobear Av Aussieboxy (Australian Shepherd)   144

Norsk Schäferhund Klub avd. Oppland 20.5
Kl. 3, 6 startende, 0 med 1 pr, Dommer:
Arild Berntsen

Norsk Schäferhund Klub avd. Oppland 20.5
Kl. 2, 5 startende, 0 med 1 pr, Dommer:
Arild Berntsen

1 MalinTheodorsen/Brigadens Anthrax ((Schäferhund Normalhår) 124
2 Lill Tove Frantzhus/Regadog's Little Luxury (Stor Puddel) 118,5
3 Nina Christine Tandberg/Maja (BC) 107,5


Norsk Schäferhund Klub avd. Oppland 20.5
Kl. 1, 11 startende, 4 med 1 pr, Dommer:
Arild Berntsen

1 Annie Skoglund/Owinn's Randi (Schäferhund Normalhår) 182
2 Marianne Olsen/Melis (Blandingshund) 181
3 Stine Strander/Gråsiskas Virvelvind (Welsh Corgi Cardigan) 171
4 Mette-Linn Kindlistuen/Bravestaff's Wildfire Devlin (Staffordshire Bull Terrier) 165

Sunnmøre Hundeklubb 20.5
Kl. Elite, 4 startende, 1 med 1 pr, Dommer: John Egil Fiksdal

1 Eva Trasti m/Lord (BC) 276
2 Anne Cecilie Eide/Sindregardens Nicky R (BC) 232
3 Nina Beate Vold/Mi-Mios Madrugada (Engelsk Springer Spaniel) 188
4 Lene Haugen/Brains Lasse Lure (BC) 156

 

VM Salzburg 2012 Finale Indi. 20 mai
Dommere: Mr. Johann Kurzbauer (A), Mrs. Carina Savander-Ranne (FIN), Mr. Gianfranco Giraudi (I), Mr. Thomas Lundin (S).

 

1

Enqvist-Pukkila Christa m/Tending Able Tiger (BC), FIN

281

2

Svanljung Jessica m/Tending Knight (BC), FIN

280

3

Fedorova Galina m/Wonder Westspacy (BC), RUS

277,25

4

Flatland Frøystad Line m/Harry-Pepper (BC), NOR

276,25

5

Ballerini Monika m/Exina zum Krähenhorst (BC), SUI

265,75

6

Cacciatore Silvia m/Tending Highlight (BC), ITA

261,25

7

Brenden Lillian m/Tending Jynx (BC), NOR

260,75

8

Manner Nina m/Tending Hotspur (BC), FIN

256,25

9

Kailio Heidi m/Hermine Galliat At av Nangijala (GROE), FIN

254,75

10

Tribus Renate m/Trust Your Heart Be my Roy (BC), ITA

254,25

11

Ljungsröm Diana m/Tazzhagens Tazz (BC), SWE

253,25

12

Hetych Emanuel m/Lucky Shots Amazing Fleet (BC), AUT

251,5

13

Fatland Røine Aina m/Tyra (BC), NOR

246,5

14

Kiviaho Katja m/Tending Airborne (BC), FIN

245,25

15

Bolshakova Varvara m/Meaglin Extreme (BC), RUS